(VIDEO) Atletik Bilbao nastavio posrtanje: Granada nije šutnula u gol, a sa "San Mamesa" nosi bod

19.04.2024 23:07
Injaki Vilijams (Bilbao) postigao je autogol Guliver/Photo by Maria Jose Segovia/DeFodi Images
Injaki Vilijams (Bilbao) postigao je autogol

Ne šutneš u okvir gola rivala za skoro 100 minuta a imaš 1:1 na kraju meča! To je upravo pošlo za rukom igračima Granade na gostovanju Atletik Bilbaou na "San Mamesu" na otvaranju 32. kola Primere La Lige - 1:1 (1:1).

Granada je na "San Mamesu" uputila pet udaraca ka golu domaćina, a došla je do prednosti protiv Atletik-a u 6. minutu autogolom Injakija Vilijamsa. Sjajni napadač je nespretno reagovao posle kornera gostiju i postigao autogol.

Bilbao je dominirao, ali nije stvorio mnogo prilika. Jednu je realizovao Gorka Guruzeta, sve efikasniji što se sezona bliži kraju.

U nastavku meča navijači su gledali napade Atletik-a, uzdisali za dve velike prilike Injakija Vilijamsa, a na kraju gorko konstatovali kako je možda sa ovim mečom počela da se gasi nada u četvrto mesto i siguran plasman u Ligu šampiona. Posle poraza od Reala, usledila su dva bolna remija protiv Viljareala i sada Granade, ispuštena je četvrta pozicija, a možda i peta jer Sosijedad ima bod manje i meč manje.