Komplikuje se u Španiji: Real "prosuo" dva boda u predgrađu Madrida

18.02.2024 16:06
Detalj sa utakmice Rajo - Real Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez
Detalj sa utakmice Rajo - Real

Barselona je u subotu uveče stigla do sva tri boda golom iz penala u 97. minutu, a Real nije imao spreman odgovor na gostovanju Rajo Valjekanu u 25. kolu Primere.

Ekipa iz predgrađa Madrida uspela je lideru da "otkine" dva boda, odigravši protiv velikog favorita 1:1 (1:1).

Početak utakmice uopšte nije nagoveštavao zanimljiv i neizvestan kraj, pre svega zbog činjenice da je Hoselu već u trećem minutu iskoristio ubitačnu kontru i doveo "kraljevski klub" do prednosti od 1:0. Iz VAR sobe samo je potvrđeno da nije bilo ofsajda, što je pomislio pomoćni arbitar.

Ali…

Vođstvo gostiju i nije potrajalo, jer je u 27. minutu dosuđen penal za Rajo, koji je u izjednačenje pretvorio iskusni Raul de Tomas. Pokušavao je Real na sve moguće načine da stigne do pogotka, stvarao prilike, pokušavao iz daljine ali je i promašivao, tako da se rezultat do kraja meča nije menjao.

Real sada ima 62 boda, šest više od Đirone i osam od Barselone. Rajo je na 14. mestu i konačno je prekinuo seriju od tri uzastopna poraza u Primeri.