Živa je Barselona zahvaljujući Levandovskom: Katalonci sa dva pogotka Poljaka preživeli "Balaiods"

17.02.2024 20:48
Fudbaleri Barselone, Robert Levanovski i Andreas Kristensen Tanjug/AP Photo/Lalo R. Villar
Fudbaleri Barselone, Robert Levanovski i Andreas Kristensen

Uvek je neugodno kada Barselona gostuje na "Balaidosu". Tako je bilo i ovog puta, ali je aktuelni šampion uspeo da slavi 2:1 protiv Selte u 25. kolu španske La Lige. Pre svega zahvaljujući Robertu Levandovskom koji je postigao dva gola.

Imali su Katalonci posed lopte u prvom polvremenu, ali nisu uspeli da urade ništa više od domaćina koji je sveden na tek 29 posto poseda. Ipak, sjajni Levandovski je u 45. minutu zatresao mrežu Visentea Guaite i doneo prednost gostima.

To je bilo kratkog daha jer je Jago Aspas već u 47. minutu poravnao na 1:1 i vrati Seltu u utakmicu. Iako im nije dao previše uspeha u prvom poluvremenu, Barselona je nastavila sa istim pristupom i u drugom. Posed, ne previše dobrih prilika i ponovo Levandovski. Poljak je u 97. minutu preuzeo odgvornost i realizovao penal za konačnih 2:1 u korist gostiju iz Katalonije.

Barselona se pobedom popela na treću poziciju i sada ima 54 boda, dok je Selta ostala na 17. mestu sa 20.