Duarte šokirao Sevilju u Andaluziji: Prvo slavlje Alavesa posle mesec i po dana

12.01.2024 23:11
Duarte šokirao Sevilju u Andaluziji: Prvo slavlje Alavesa posle mesec i po dana guliver

Na premijeri 20. kola La Lige, fudbaleri Alavesa pobedili su Sevilju 3:2 (2:0) u gostima, naneviši Andalužanima treći uzastopni i ukupno 10. poraz u sezoni.

U uzbudljivom susretu, gde smo videli gotovo 40 šuteva na obe strane, bolje se snašla ekipa sa 13. mesta tabele, koja je za razliku od Sevilje, uspela da materijalizuje većinu svojih šansi. Alaves je poveo u 26. minutu preko Tenaglije, da bi Garsija do kraja poluvremena povisio na 2:0.

Sevilja je potom u nastavku uspela da se konsoliduje i zahvaljujući nešto konkretnijoj igri, dođe do izjednačenja u 82. minutu, golovima Mira i Okamposa, da bi u 90, nakon kornera, Duarte postavio konačnih 3:2 za prvu pobedu Alavesa još od kraja novembra i meča sa Granadom.

Sevilja je takon nakon Atletiko Madrida i Bilbaa, zabeležila treći uzastopni poraz u La Ligi, gde trenutno drži 16. mesto tabele, sa jednim bodom iznad opasne zone, dok je Alaves upisao 20. bod.