Real se vratio u šampionsku trku: Poraz Espanjola u Madridu

11.03.2023 16:26
Real se vratio u šampionsku trku: Poraz Espanjola u Madridu Tanjug/AP Photo/Bernat Armangue

Fudbaleri Real Madrida savladali su Espanjol 3:1 (2:1) nakon preokreta i u meču 25. kola Primere stigli do pobede nakon dva vezana remija u španskom prvenstvu.

Gostujuće navijače obradovao je najpre Hozelu na startu utakmice, da bi Real do preokreta stigao već u 39. minutu golovima Vinisijusa i Militaa - 2:1. U nastavku susreta viđena je totalna dominacija Madriđana, koji su i pored velikih prilika, terensku inicijativu materijalizovali (71 odsto posed) još samo jednom do kraja meča i to u nadoknadi kada je Asensio postavio konačan rezultat.

Real se ovom pobedom vratio u igru za titulu, pošto sada ima 56 bodova, šest manje iza prvoplasirane Barselone, koja ima i utakmicu više. Upravo će im Katalonci biti naredni rival u domaćem prvenstvu, a "El Klasiko" je na programu 19. marta u Madridu.

Sa druge strane, Espanol je ostao na 27 bodova, a šansu da osvoji nove imaće protiv Selte u narednoj rundi takmičenja.