21.12.2023 23:26
(VIDEO) Alaves nije izdržao: Vaskez golom u nadoknadi vratio Madriđane na vrh tabele AP Photo/Ricardo Larreina

Četiri minuta delilo je Đironu od ostanka na vrhu tabele posle današnjeg remija sa Betisom, ali sreća im se nije osmehnula, pošto su fudbaleri Real Madrida pobedili Alaves 1:0 (0:0) na gostovanju. I to u samoj nadoknadi meča 18. kola La Lige!

Iako su Madriđani odigrali ispod očekivanja, na kraju su uspeli da dođu do celog plena, a junak "kraljevića" bio je Lukas Vaskez. Bek Reala sjajno je reagovao nakon kornera Tonija Krosa i u 91. minutu postigao pobedonosni gol za povratak Madriđana na čelo karavana.

Real je inače od 54. minuta ostao sa igračem manje na terenu posle crvenog kartona Fernandeza. Alaves je pokušao da iskoristi brojčanu prednost. U nekoliko navrata domaćin je i mogao do pogotka, ali jednostavno, nije imao adekvatna rešenja pred golom Reala u ključnim trenucima.

Na kraju minimalna pobeda Madriđana, koji poput Đirone, sada imaju takođe 45 boda, ali i bolji međusobni skor.