17.09.2023 23:51
Real osvaja bodove za čistu peticu: Madriđani jedini ne znaju za kiks u novoj La Ligi Tanjug/AP Photo

Daleko od toga da su fudbaleri Reala zgromili svog imenjaka iz Sosijedada, šta više gubili su na poluvremenu, ali će na kraju balade ostati upisano da su posle startnih pet kola La Lige 2023/2024 jedini neporaženi tim u konkurenciji 20 klubova elitnog ranga takmičenja u Španiji - 2:1 (0:1).

Na "Santijago Bernabeu" često nezgodni gosti poveli su preko Berenečee u petom minutu i uspeli da odbrane svoj plus od "kraljevića" do kraja prvog poluvremena. Ali, osvajač rekordnog broja titula prvaka Evrope i trenerski mag Karlo Anćeloti ne bi bili to što jesu da uvek nemaju plan B.

Večeras je to bio dvostruki paker Fran Garsija, na čijem je povratku insistirao italijanski stručnjak. Njegov igrački izbor zahvalio mu se sa dva nameštena gola, prvo Valverdeu na otvaranju drugog dela susreta (46), a onda i Hoseluu nešto kasnije (60).

Doduše, ko zna šta bi bilo da Takefusi Kubu nije poništen gol iz 11. minuta, odnosno kako bi se utakmica razvijala da je Real morao da juri dva gola zaostatka. Ovako je domaćin  lupio još jednu "recku".