pre 16 minuta 21: 25
PAOK korak bliži finalu Kupa Grčke: Jakumakis srušio "Pao"
Crno-beli iz Soluna pobedili Panatinaikos u Atini 1:0 (0:0) u prvom meču polufinala.
Guliver/AP Photo/Joan Monfort
Španac Aleks Garsija počinje novo poglavlje u fudbalskoj karijeri, pošto je danas potpisao ugovor na duže staze sa Bajerom iz Leverkuzena i definitivno napustio Đironu, La Ligu i domovinu.
Osvajač minule Bundeslige "potpisao" ga je do 2026. godine, pa bi ovaj vezista trebalo vrhunac karijere da dočeka i proživi u redovima "farmaceuta", u Bundesligi i, makar sledeće sezone, u Ligi šampiona.
Mogao je deo evropske klupske elite da bude i kao član trećeplasiranog tima sa Pirineja, ali je odbio i tu mogućnost i poziv Barselone, očigledno smatrajući da je vlasnik nemačke duple krune i finalista poslednje Lige Evrope bolja sredina za njega.
"Verovatno kao i svi ljubitelji fudbala širom Evrope, i ja sam se divio fantastičnim dostignućima Bajer Leverkuzena u prošloj sezoni. Presrećan sam što je klub kao što je Bajer odlučio da me angažuje. Sada je na meni da opravdam očekivanja i doprinesem nastavku dobrih rezultata", izjavio je Španac nakon potpisivanja ugovora.
Novajlija Bajera ima iza sebe tri sezone u Đironi, s kojom je prevalio put od Segunde do Primere, a u karijeri je još igrao za Viljareal, Mančester siti, Muskron, Eibar i Dinamo iz Bukurešta. Bio je na širem spisku reprezentacije Španije za EURO 2024, ali nije preživeo zadnju "seču" imena.
Cene karata za Super Bowl, koji se igra 8. februara, važe za druge najviše u istoriji i u proseku iznose oko 8.230 dolara po ulaznici.
Odlazak Enza Maresce iz Chelseaja izgleda kao još jedna epizoda kluba ne uspeva da stabilizuje klupu. Međutim, ovaj slučaj je ilustracija dublje promene – trener više nije centralna figura moći, već deo šire organizacione slagalice.
Za nagradni fond na ovogodišnjem Australijan openu izdvojena je najveća suma u istroiji ovog turnira, čak 77,6 miliona američkih dolara, što je 16 odsto više u odnosu na 2025. Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale ovog turnira, uvećavši zaradu od nagrada za nešto više od 870.000 dolara bruto.
Vrednost fudbalskih liga u Adria regionu najčešće se poredi kroz ukupne iznose, ali takav pristup brzo nailazi na jednostavan problem: lige nemaju isti broj klubova.
Srbija je u finalu protiv Mađarske potvrdila status vaterpolo velesile i šesti put osvojila titulu prvaka Evrope.
20.12.2025 20: 32
Bundesliga je pružila mnoštvo uzbuđenja u 15. kolu, a svoj doprinos pružio je i Bajer Leverkuzen...
13.12.2025 20: 40
Fudbaleri Bajer Leverkuzena pobedili su na svom terenu Keln sa 2:0 (0:0), u utakmici 14. kola Bundeslige.
13.12.2025 10: 30
Dva kluba iz pratnje Bavaraca ima priliku da makar malo smanji bodovni zaostatak za "večitim" šampionom Nemačke u fudbalu.
30.11.2025 23: 00
Posle Elčea i Valjekana, i Katalonci izvukli remi protiv španskog velikana.
pre 17 minuta 21: 25
Crno-beli iz Soluna pobedili Panatinaikos u Atini 1:0 (0:0) u prvom meču polufinala.
pre 1 sat 20: 34
Štoper Bavaraca pristao da ostane u redovima prvaka Bundeslige.
pre 1 sat 19: 47
Portugalac je preskočio prethodni meč, ali se nije odljutio iako je nastavio sa radom.
pre 2 sata 19: 10
Veljko Birmančević zadužio dres sa brojem 20 i spreman je za dolazivanje u Primeri.
Ostavite komentar