pre 29 minuta 12: 20
Nole obara sve rekorde: Plasmanom u polufinale Australijan opena ušao u istoriju tenisa
Još jedan pokazatelj da je Đoković najbolji igrač svih vremena.
MN Press
Košarkaši Partizana su u petak napravili neverovatan preokret nakon što su gubili 23 razlike od Makabija u svojoj "Štark areni", dok je Crvena zvezda napravila veliki poduhvat i trijumfovala protiv Armanija u Milanu.
Dva najbolja srpska kluba potvrdila su da im je, po svim aspektima mesto u elitnom rangu takmičenja i čelnici Evrolige bi trebalo da imaju to u vidu kada budu odlučivali o učesnicima za neredne sezone.
Koliko su prvotimci crno-belih i crveno-belih kvalitetni vidi se i po tome što se na listi 10 najboljih poteza 21. kola ovog takmičenja na čak četiri nalaze igrači "večitih".
I ne samo da su na listi, već je zakucavanje centra CRvene zvezde, Džoela Bolomboja proglašeno za najbolji trenutak minulog kola Evrolige.
Na trećoj poziciji se nalazi neverovatna asistencija Milpša Teodosića prema Dejanu Davidovcu koji je iz te akcije pogodio trojku, na petom je poen koji je postigao Ognjen Jaramaz za Partizan nakon velikog požrtvovanja Alena Smailagića i Uroša trifunovića.
Najlošije rangiran od igrača Partizana i Crvene zvezde na ovoj listi je Bruna Kaboklo koji je blokadom zaustavio akciju Makabija, a onda u nastavku napada Zek Ledej tu njegovu odbranu krunisao zakucavanjem, uz dodatno slobodno bacanje, što je rangirano kao sedmi najbolji potez 21. kola Evrolige.
Za nagradni fond na ovogodišnjem Australijan openu izdvojena je najveća suma u istroiji ovog turnira, čak 77,6 miliona američkih dolara, što je 16 odsto više u odnosu na 2025. Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale ovog turnira, uvećavši zaradu od nagrada za nešto više od 870.000 dolara bruto.
Vrednost fudbalskih liga u Adria regionu najčešće se poredi kroz ukupne iznose, ali takav pristup brzo nailazi na jednostavan problem: lige nemaju isti broj klubova.
Srbija je u finalu protiv Mađarske potvrdila status vaterpolo velesile i šesti put osvojila titulu prvaka Evrope.
Administracija Donalda Trumpa saopštila je da ubrzava obradu viza za strance koji posjeduju ulaznice za FIFA Svetsko prvenstvo 2026, što je potez koji olakšava putovanje na najgledaniji sportski događaj na svetu.
Sponzorstvo ABA lige deo je šire strategije jačanja prepoznatljivosti brenda Sava Insurance Group u regionu, rekao je Peter Skvarča, član Upravnog odbora Sava Re, koji je odgovoran za reosiguranje i strateške investicije u međunarodnim podružnicama slovenačke grupe.
17.04.2024 14: 26
Košarkaš Crvene zvezde Miloš Teodosić suspendovan je na dve utakmice i novčano kažnjen sa 15.000 evra zbog isključenja na meču 30. kola Evrolige protiv Efesa, saopšteno je na zvaničnom sajtu takmičenja.
13.02.2024 11: 33
Asistencija Miloša Teodosića na meču protiv Olimpjje u Milanu zvanično je proglašena za najbolju u januaru, saopšteno je iz sedišta najjačeg evropskog takmičenja.
20.01.2024 13: 21
Zakucavanje Balše Koprivice na prvom, a akcija Crvene zvezde na drugom mestu najboljih poteza 22. kola Evrolige.
05.01.2024 11: 34
Fredi Gilespi, jedan od junaka pobede košarkaša Crvene zvezde bio je oduševljen večitim derbijem sa Partizanom.
pre 13 sati 23: 05
Košarkaši Pariza ostvarili su sjajan trijumf nad Real Madridom u 25. kolu Evrolige...
pre 15 sati 21: 02
Na košarkaškom podkastu "Basket Njuz", aktuelni šampion Erik Mekolum je dobio zadatak da istakne svoje favorite za osvajanje.
pre 16 sati 20: 30
Makabi je trenutno 14. na tabeli elitnog klupskog kontinentalnog takmičenja sa 10-14 učinkom, a njihova naredna utakmica biće gostovanje Valensiji, u četvrtak od 20.30 časova.
pre 17 sati 19: 10
Iako je još letos potpisao, srpski košarkaš i njegov transfer su i dalje teme pod svetlima reflektora...
Ostavite komentar