pre 9 minuta 12: 19
Ovo se nikada nije dogodilo: Dva UFC rekorda oborena u Beogradskoj areni
Nikada više završetaka i prekida u prvoj rundi!
Generalni direktor Evrolige Paulius Motejunas demantovao je mogućnost da u skoroj budućnosti srpski klubovi Partizan i Crvena zvezda dobiju višegodišnje licence za garantovano učešće u najkvalitetnijoj košarkaškoj ligi "starog kontinenta".
Motejunas je dao veliki intervju za litvanski košarkaški portal "BasketNews" u kom je između ostalog govorio o šansama Partizana i Crvene zvezde da obezbede dugoročno mesto u Evroligi i kriterijumima za plasman u takmičenje.
"Moramo da se fokusiramo na dva različita aspekta. Jedan su trenutni klubovi koji igraju, njihovi navijači i takmičenje u koje se pridružuju, ali drugi deo je da moramo da imamo održive klubove. Moramo svi zajedno da dođemo do mesta, gde ulazimo i razvijamo tržište", rekao je Motejunas o standardima koje Partizan i Crvena zvezda moraju da ispune da bi ostali u Evroligi sa potencijalnim dugoročnim ili najmanje trogodišnjim vajld kartom.
"Ovo je najteži deo kad si generalni direktor Evrolige. Nemoguće je sve usrećiti. Nemoguće je doživeti sva najbolja mesta gde se igra košarka. A Beograd je jedno od najboljih mesta, očigledno. Ali, moramo da imamo brojke iza sebe. I pogledajte sve ostale klubove i tržišta koja rastu", dodao je on.
Osvrnuo se i na stvari koje su ključne za potencijalne licence. "Teško je reći šta ispunjava sve okvire zbog kojih stignete tamo. Ali prvo, na čemu radimo? Koja je vizija? Do kojeg mesta stižemo? Mora da bude održivo, dugoročno, nešto što razvija tržište i celu ligu, a ne samo jedan region", dodao je Motejunas.
Motejunas je istakao da Partizan i Crvena zvezda aktivno preduzimaju korake kako bi stekli poverenje i priznanje, što im ide u prilog. "Konkurencija i nivo timova koje imaju je mnogo veći. Mnogo bolje poznaju pravila lige jer nije prva godina, i poštuju pravila. Definitivno napreduju. Ali i ostali klubovi su takođe", prokomentarisao je Motiejunas.
Litvanac je istakao i da su i Virtus i Monako napredovali. "Pogledajte Virtus, koji takođe ima sjajne navijače i rezultate. Gledajte Monako. Imaju odlične sportske rezultate. Ima mnogo timova za koje bih rekao da zaslužuju da budu u ligi. Ne možemo nikome da zatvorimo vrata. To je težak deo. Ne možete imati svakoga. Ne možete svakog usrećiti, ali moramo da vidimo koje kriterijume stvaramo da bismo svima ostavili otvorena vrata", zaključio je Motejunas.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
Da li je lešnik dobra alternativa tradicionalnom ulaganju i štednji? Otkriva nam bivši srpski košarkaš Milan Mačvan, u emisiji Spotlight na Bloomberg Adria TV.
26.07.2026 00: 39
Put kojim se ređe ide, a Argentinac bi mogao to da učini drugi put...
20.07.2026 14: 06
Aktivno rade izraelski timovi na evroligaškom tržištu u pokušaju da privole igrače u svoje ekipe.
18.07.2026 16: 19
Klubovi uveliko sklapaju rostere za sezonu 2026/27.
11.07.2026 22: 29
Po ko zna koji put se pokazalo da je prelazni rok živa stvar.
YouTube
pre 14h
YouTube
pre 14h
pre 54 minuta 11: 35
Armoni Bruks je pred odlaskom iz Asvela, ali Partizan neće obnoviti pregovore sa američkim bekom kojeg je želeo početkom leta.
pre 1 sat 11: 17
Predsednik Crvene zvezde Željko Drčelić govorio je o Batleru, Vučeviću, prelaznom roku, budžetu i planovima za novu sezonu.
pre 2 sata 09: 36
Partizan više nije jedini favorit za Lonija Vokera, pošto se u trku za potpis američkog beka uključio finansijski moćni Dubai.
pre 19 sati 16: 51
Dvojica igrača sa evroligaškim iskustvom karijeru nastavljaju kod Dušana Alimpijevića.
Ostavite komentar