pre 7 sati 23: 05
Briga manje za Alonsa: Jorgensen ide u Strazbur
Danski golman odlazi na pozajmicu u "bratski" klub iz Francuske
Profimedia
Izvršni direktor Meklarena Zek Braun izjavio je danas pred poslednju trku u ovogodišnjem šampionatu Formule 1 da će britanski tim učiniti sve kako bi Lando Noris ili Oskar Pjastri osvojili titulu, i dodao da je spreman da sprovede timske naredbe ukoliko bude bilo potrebno.
Noris je pred poslednju trku u Abu Dabiju vodeći u generalnom plasmanu sa 408 bodova, aktuelni šampion i vozač Red Bula Maks Ferstapen je drugoplasirani sa 396, dok je Pjastri na trećem mestu sa 392 boda.
"Sve dok oba vozača imaju šansu da osvoje titulu, onda su kao i obično slobodni da se trkaju. Ako tokom trke postane jasno da samo jedan od njih može da osvoji titulu, onda ćemo učiniti sve da naš vozač postane šampion. Koristićemo zdrav razum, nećemo odbaciti mogućnost da naš vozač bude šampion zbog petog ili šestog mesta, ukoliko drugi ostane bez šanse", rekao je Braun, a prenosi Bi-Bi-Si.
On je naveo da su vozači Meklarena uvek ispunjavali želje tima, kao što je i tim ispunjavao njihove želje.
"Zato ne sumnjam da će naši vozači nastaviti da se trkaju kao što su to do sada briljantno radili u najboljem interesu tima. Ulazimo u vikend znajući da obojica imaju jednake šanse, iako očigledno postoji razlika u bodovima", izjavio je Braun.
Noris će sigurno osvojiti titulu ukoliko završi na jednom od prva tri mesta u trci. Pobednik trke dobija 25 bodova, drugoplasiranom će pripasti 18, a treći će dobiti 15.
Trka za Veliku nagradu Abu Dabija voziće se u nedelju od 14 časova. Možete je pratiti na kanalu Arena Adrenalin.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
07.12.2025 16: 05
Poslednja trka sezone Formule 1 donela je veliko uzbuđenje i neizvesnost do samog kraja...
23.11.2025 21: 10
Direktor Meklarena Andrea Stela izvinio se danas svojim vozačima Landu Norisu i Oskaru Pjastriju, koji su diskvalifikovani posle trke za Veliku nagradu Las Vagasa u šampionatu Formule 1 nakon što je utvrđeno da njihovi bolidi nisu u skladu sa tehničkim propisima.
23.11.2025 11: 44
Diskvalifikacija je usledila nakon što je utvrđeno da njihovi bolidi nisu u skladu sa tehničkim propisima
26.10.2025 23: 25
Lando Noris preuzeo lidersku poziciju u šampionatu.
pre 17 sati 12: 53
Drugi deo sezone Italijan dočekuje na četvrtoj poziciji u šampionatu, sa 22 boda manje od timskog kolege Horhea Martina, koji trenutno drži lidersku poziciju.
02.08.2026 21: 40
Prema njegovim rečima, Honda već od prvog treninga vozi na granici svojih mogućnosti, dok pojedini rivali tek pred kvalifikacije uspevaju da pronađu dodatnu brzinu.
30.07.2026 19: 11
Verovali ili ne...
30.07.2026 16: 30
Mlađi deo bratskog tandema Moto GP vozača objasnio uticaj višestrukog šampiona na njegovu karijeru.
Ostavite komentar