Vozač fabričkog Dukatija, Mark Markez, neće sigurno voziti na naredne dve trke Moto GP šampionata u Australiji i Maleziji, nakon što su detaljni lekarski pregledi u Madridu otkrili puni obim povreda zadobijenih tokom pada na trci u Indoneziji.
Prema saopštenju koje je objavio Dukati, Markez je zadobio prelom baze korakoidnog nastavka i povredu ligamenata desnog ramena, kao posledicu sudara sa Markom Becekijem.
Dalji medicinski pregledi isključili su povezanost sa prethodnim povredama, a potvrđeno je da nema značajnog pomeranja kostiju.
Ducati je naveo da će se lečenje fokusirati na odmor i imobilizaciju ramena, bez operativnog zahvata u ovom trenutku. Kao deo tzv. "konzervativnog tretmana", Španac će propustiti dvostruki vikend u Australiji i Maleziji.
Odluka o njegovom povratku na stazu biće doneta u skladu sa napretkom oporavka u narednim nedeljama. Posle Malezije na kalendaru 2025. godine ostale su još samo dve trke – Velika nagrada Portugalije 9. novembra i završna trka u Valensiji 16. novembra.
Markez je već osvojio svoju devetu titulu svetskog prvaka, sedmu u klasi Moto GP, tokom trke u Japanu, tako da njegova odsutnost neće uticati na konačni ishod šampionata.
„Srećom, povreda nije teška, ali je važno poštovati vreme za oporavak“, izjavio je Markez.
Španac je inače, ranije prošao kroz četiri operacije nakon povrede ruke na stazi u Herezu 2020. godine.
„Moj cilj je da se vratim pre kraja sezone, ali bez žurbe i poštujući savete lekara. Ostvario sam lične i timske ciljeve, pa je sada prioritet da se pravilno oporavim i vratim u punoj snazi.“
Prvobitni pregledi na licu mesta potvrdili su prelome na ramenu, zbog čega je Dukati odmah organizovao povratak vozača u Španiju radi detaljnih pregleda.
Ostavite komentar