pre 7 sati 23: 04
Batler za Arenu o preokretu: Trener nam je rekao da ne gledamo semafor
Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su neverovatnu pobedu nad Olimpijom iz Milana u 22. kolu Evrolige sa 104:96.
Guliver
Nova automobilska nesreća potresla je Francusku ovog jutra...
Naime, tokom relija u Puj de Domu, tri osobe poginule su kada je jedan automobil izleteo sa staze i udario u gledaoce. Dvoje ljudi izgubilo je život na licu mesta, dok je treća, teško povređena osoba, preminula na putu ka bolnici.
Nesreća se dogodila u prepodnevnim časovima tokom trke "Reli de la Form" u blizini mesta Arlanc, u oblasti Puj de Domu. Kako francuski mediji prenose, lekarska ekipa odmah je izašla na mesto nesreće, ali, nažalost, povređenima nije bilo spasa. Nepoznati vozač izgubio je kontrolu nad svojim vozilom, što je dovelo do izletanja sa staze i direktnog sudara sa okupljenom publikom.
Istraga o uzrocima današnje nesreće još uvek je u toku, nadležni organi rade na rasvetljavanju današnjih događaja, a prve informacije iz Francuske govore da su se žrtve tragedije nalazile u prostoru koji je bio zabranjen za gledaoce.
"Nesreća se dogodila oko 10.30 u Les Krosu u opštini Sent Just. Automobil je izleteo sa staze, dve osobe su poginule, dok je jedna helikopterom prevezena u bolnicu Klermon-Ferand. Druga osoba, vozač automobila, zadobila je lakše povrede i zbrinuta je u bolnici Ambert. Sedam drugih osoba pretrpelo je šok, ali nisu povređeni", naveli su danas ranije organizatori trke.
Ovo inače nije prvi put da je neko izgubio život na crnoj stazi u Puj de Domu. Naime, prošle godine na istom takmičenju, poginuo je 42-godišnji trkači komesar, koji je stradao tokom intervencije nakon jedne pređašnje nesreće.
Niz ovakvih događaja ponovo je pokrenuo bezbednosno pitanje na reli takmičenjima i merama zaštite publike. Često na snimcima ovakvih trka možemo videti kako navijači sede ili stoje tik do staze dok automobili gotovo nekontrolisanom brzinom "lete" pored njih...
Fudbal je prvi put u istoriji prestigao bejzbol kao "apsolutno omiljeni sport" u Sjedinjenim Američkim Državama, prema podacima Ampere Analysisa.
Do Zimskih olimpijskih igara Milano Kortina 2026 deli nas manje od mesec dana
Nemci, uprkos punim tribinama i impresivnoj posećenosti, više nisu u prvom planu.
Sportska 2026. godina biće prva u kojoj se svi ključni trendovi industrije sudaraju u isto vreme.
Ako se na kraju 2025. povuče crta ispod saudijske sportske strategije, slika je jasnija nego pre dve godine, ali i neugodnija za one koji su očekivali brze odgovore.
15.11.2024 12: 14
Dušan Borković, najbolji automobilista Balkana i Srbije, sjajno je odvozio kvalifikacione sesije na završnom trkačkom vikendu FIA Svetskog prvenstva u Makau.
19.10.2024 16: 57
Najbolji srpski automobilsta još jednom je ispisao istoriju – u današnjoj trci Evropskog Klio kupa, koja se od 14.45 časova vozi u Monci, Miljković će startovati sa prve pozicije nakon što je u kvalifikacijama postavio rekord u čuvenom "Hramu brzine".
02.09.2024 12: 35
Srpski automobilista, Milovan Vesnić osvojio je drugo mesto u slovenačkoj Ilirskoj Bistrici na trci Šampionata Evrope na brdskim stazama (FIA EHCC).
24.03.2024 20: 16
Kako prenose mediji u Budimpešti jedan od vozača na pomenutom takmičenju je izgubio kontrolu nad automobilom. Tada je izleteo sa staze i udario u grupu gledalaca koja je bila pored staze u ne baš dobro obezbeđenom prostoru.
11.01.2026 13: 00
Pojavila se informacija da je i Mak Ferstapen zainteresovan za kupovinu Moto GP tima, zajedno sa svojim F1 rivalom Luisom Hamiltonom.
11.01.2026 09: 10
Za sada nije poznato koliko će trajati oporavak, ali se očekuje da tim na čelu sa Nadijom Padovani uskoro precizira dinamiku povratka na stazu.
09.01.2026 12: 55
Incident u Valensiji, za koji se veruje da se dogodio na stazi Aspar, desio se u isto vreme kada se aktuelni svetski šampion Mark Markez vratio vožnji na stazi na istoj lokaciji.
08.01.2026 20: 22
Jedan vozač koji nije imao sezonu za pamćenje je Luis Hamilton, sedmostruki šampion ovog sporta.
Ostavite komentar