pre 2 minuta 19: 00
Nigerija i Tunis čekirali kartu za nokaut fazu: Kraj turnira za Ugandu
Nigerija je završila grupnu fazu na Afričkom kupu nacija sa maksimalnim učinkom jer je u poslednjem kolu savladala Ugandu 3:1 (1:0).
Tanjug/Zac Goodwin/PA via AP
Vozač Dukatija Italijan Enea Bastijanini pobednik je današnje trke u Moto GP šampionatu za Veliku nagradu Emilije Romanje na stazi "Marko Simončeli" u Mizanu.
Bastijanini je do druge pobede u ovoj sezoni stigao rezultatom 41:15,653 minuta. Drugo mesto osvojio je Horhe Martin iz Pramaka sa pet sekundi zaostatka za pobednikom, a treći je bio Mark Markez, koji je za Bastijaninijem kasnio 7,848 sekundi.
Aktuelni šampion Frančesko Banjaja izleteo je sa staze sedam krugova pre kraja. Martin je prvi u generalnom plasmanu sa 341 bodom, a Banjaja na drugom mestu ima 317.
Bastijanini je treći sa 282 boda, a Mark Markez se nalazi na četvrtom mestu sa 281 bodom. Naredna trka u Moto GP šampionatu biće vožena 29. septembra za VN Indonezije.
Ako se na kraju 2025. povuče crta ispod saudijske sportske strategije, slika je jasnija nego pre dve godine, ali i neugodnija za one koji su očekivali brze odgovore.
Kad sportski direktor Eintracht Frankfurta objašnjava zašto klub zapošljava čak dva stručnjaka za san, on polazi od toga da se igrači mogu razvijati samo ako svakodnevno, predano daju svoj maksimum i da je za to neophodno da imaju dobar san.
U Turskoj su uhapšeni dvojica fudbalera iz najvišeg ranga takmičenja i bivši predsednik jednog kluba iz Superlige, dok se istraga o ilegalnom klađenju širi sa sudija na igrače i funkcionere.
Kup utakmice dugo su bile emotivni simbol fudbala, eliminacija, iznenađenja, mala mesta na velikoj sceni.
Como 1907 je ušao u italijanski fudbal kao anomalija - mali stadion, malo tržište i godinama hronična nestabilnost. Međutim, danas je to najbrže rastući sportsko-poslovni projekat u Seriji A.
16.11.2025 17: 15
Bolji dan za ekipu VR46 imao je njegov timski kolega Fabio Diđanantonio, koji je nakon uzbudljivog preticanja Pedra Akoste u pretposlednjem krugu osvojio treće mesto.
12.11.2025 20: 40
Kina je prethodno bila domaćin Moto GP takmičenja od 2005. do 2008. godine na stazi Šangaj, a pobede su tada odneli Valentino Rosi (2005. i 2008), Dani Pedrosa (2006) i Kejsi Stoner (2007).
11.11.2025 21: 52
Svetski šampion najavio dolazak na poslednju trku sezone, ali ne da bi se trkao, već da bi gledao testiranje.
05.11.2025 14: 30
Zanimljivo je da u dokumentarcu nisu učestvovali ni Valentino Rosi ni Mark Markez, što je dodatno podgrejalo sumnje u objektivnost projekta.
YouTube
pre 2h
YouTube
pre 20h
YouTube
pre 21h
pre 8 sati 10: 20
Sezona je bila dramatična, sa napadima Maksa Ferstapena u finišu sezone koji su pretili da Norisu oduzmu san o tituli. Međutim, hladna glava i besprekorno vođena strategija Meklarena na završnoj trci u Abu Dabiju obezbedili su mu treće mesto na stazi Jas Marina, dovoljno da osigura šampionski trofej.
27.12.2025 11: 50
Po bogatstvu je iza Šumahera takođe sedmostruki šampion Formule 1 Luis Hamilton. Bogatstvo Britanca se procenjuje na 258 miliona evra.
27.12.2025 11: 20
Za tatu Moto GP karavana, Peko Banjaja nije bio spreman za izazove koji su ga čekali nakon što je Mark Markez potpisao za Dukati.
26.12.2025 14: 25
Vozač Formule 1 sa partnerkom privukao pažnju i zbog kolekcionarskog Mercedesa CLK GTR.
Ostavite komentar