Na auto trci u Mađarskoj poginule četiri osobe | Arena Sport
srb
najnovije
Vesti iz automoto sporta

Teška nesreća na reli trci u Mađarskoj

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

24.03.2024 20:16
Reli trka Guliver
Reli trka

Najmanje četiri osobe su poginule, a još sedam je povređeno u današnjoj nesreći koja se dogodila na reliju “Estergom-Njerges” u Mađarskoj.

Kako prenose mediji u Budimpešti jedan od vozača na pomenutom takmičenju je izgubio kontrolu nad automobilom. Tada je izleteo sa staze i udario u grupu gledalaca koja je bila pored staze u ne baš dobro obezbeđenom prostoru.

Nesreća se dogodila tokom trke između gradova Labatlan i Bajot u severozapadnoj Mađarskoj. Još uvek nisu poznate tačne okolnosti nesreće. Trka je odmah prekinuta, a na mesto nesreće stigla su četiri spasilačka helikopteri, osam vozila hitne pomoći i policija. Jedno dete je zabodilo povrede opasno po život i još sedam osoba, potvrdila je policija, koja još uvek utvrđuje sve okolnosti nesreće. 

 

 

 

 

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

Sport više nije zabava - ulazi u novu fazu finansiranja

Profesionalni sport više nije industrija zabave. Po strukturi prihoda i stabilnosti "cash flowa" sve više liči na infrastrukturu. Ipak, način na koji se finansira i dalje odražava logiku porodičnog vlasništva, a ne tržišta kapitala.

Nova sezona, nova pravila: Formula 1 uvodi VAR

Formula 1

pre 10 sati 16: 57

Nova sezona, nova pravila: Formula 1 uvodi VAR

Primena ovog sistema počinje već od prve trke sezone Velike nagrade Australije, koja se ovog vikenda vozi u Melburnu. Očekuje se da će nova tehnologija doprineti većoj regularnosti takmičenja i uneti dodatni nivo transparentnosti u najbrži cirkus na svetu.