pre 2 sata 00: 14
Neverovatan ulov mladića iz Oregona: Kupio Viltovu jaknu za 3 dolara, zaradio na njoj pravo bogatstvo
Pronašao zaboravljenu jaknu, pa otkrio da pripada Viltu Čemberlenu
Otto Moretti/IPA Sport / IPA / Profimedia
Vozač Ferarija Šarl Lekler bio je najbrži na prvom današnjemtreningu pred trku za Veliku nagradu Monaka, potvrdivši da na domaćoj stazi ponovo važi za jednog od glavnih favorita.
Lekler je ostvario vreme od 1:13,978 minuta i tako najavio ozbiljnu borbu za vrh tokom vikenda u Kneževini.
Odličan rezultat ostvario je i njegov timski kolega Luis Hamilton, koji je zauzeo drugo mesto sa zaostatkom od 0,226 sekundi.
Treće vreme postavio je vozač Red Bula Maks Verštapen, koji je zaostao 0,513 sekundi za Leklerom. Među najbržima našli su se i vozači Mercedesa. Mladi Italijan Kimi Antoneli bio je četvrti, dok je njegov timski kolega džordž Rasel zauzeo petu poziciju.
Aktuelni šampion Lando Noris završio je trening na šestom mestu, ispred Nika Hulkenberga. U prvih deset plasirali su se još Oskar Pjastri, Gabrijel Bortoleto i Pjer Gasli.
Prvi trening nije doneo veća iznenađenja, ali je pokazao da bi Ferari mogao da bude veoma konkurentan na stazi na kojoj je pozicija na startu često presudna.
Vozače kasnije danas očekuje drugi trening, dok su treći trening i kvalifikacije na programu u subotu. Trka za Veliku nagradu Monaka vozi se u nedelju od 15 časova.
Teško je osporiti da Svetsko prvenstvo nije bilo uspešno - čak i nakon presedana kada je američki predsednik Donald Trump intervenisao i doveo u pitanje integritet turnira.
Na turniru je učestvovalo rekordnih 48 reprezentacija i odigrane su čak 104 utakmice.
Prenosi utakmica Svetskog prvenstva sele se sa televizijskih ekrana na društvene mreže.
Ovogodišnje Svetsko prvenstvo ima rekordne 104 utakmice, nakon što je FIFA proširila takmičenje na 48 reprezentacija. Do kraja turnira, predsednik FIFA Gianni Infantino prisustvovaće gotovo polovini svih mečeva.
Politička pozornica Svetskog prvenstva 2026. konačno je preuzela glavnu ulogu na kraju drugog polufinala.
19.07.2026 18: 38
Situacija koja je izazvala uznemirenje svih.
18.07.2026 20: 06
Tokom trećeg slobodnog treninga dogodio se veliki incident, bolid je u jednom trenutku ostao bez oslonca, sve četiri gume našle su se u vazduhu, a automobil je teško oštećen i morao je hitno da se vrati u garažu. Mehaničari su imali samo dva i po sata da ga osposobe za kvalifikacije, a Hamilton je na kraju uspeo da izađe na stazu i zabeleži solidan plasman.
05.07.2026 18: 03
Naredna trka u šampionatu Formule 1 voziće se 19. jula za Veliku nagradu Belgije na stazi Spa-Frankošamp.
07.06.2026 16: 49
San je trajao svega 500 metara.
pre 5 sati 21: 27
Vozač Ferarija priznaje da ne sme da kiksira kao tokom vikenda u Belgiji
pre 14 sati 12: 32
Njegov dolazak u Hondu poklapa se sa uvođenjem novih motocikala zapremine 850 kubika od 2027. godine, što bi moglo da označi početak novog uspona u karijeri jednog od najtalentovanijih vozača svoje generacije.
19.07.2026 18: 38
Situacija koja je izazvala uznemirenje svih.
19.07.2026 17: 03
Vozač Mercedesa Andrea Kimi Antoneli trijumfovao je u trci za Veliku nagradu Belgije.
Ostavite komentar