pre 21 minut 21: 29
(VIDEO) Komplikuje se borba za opstanak: Mladost slavila, remi TSC-a u Kragujevcu, odoleo i IMT
TSC je odigrao 2:2 sa Radničkim u Kragujevcu, dok je IMT remizirao sa Javorom u Ivanjici.
Tanjug/AP Photo/Jon Super, File
Nemački proizvođač automobila Audi kupio je manjinski paket deonica Zauber grupe, saopštila je švajcarska kompanija.
Audi je u avgustu prošle godine najavio da će ući u F1 2026. godine. Tada je objavljeno da će od 2026. na snagu stupiti nova tehnička pravila, prema kojima će bolidi biti jednako snažni, ali štedljiviji i ekološki prihvatljiviji, jer će njihova emisija ugljen dioksida biti svedena na nulu.
"Zauber grupa sa ponosom objavljuje da je, prema planovima iz oktobra prošle godine, Audi stekao manjinski udeo u Zauber grupi. Ovo je važna prekretnica na putu ulaska Audija u Formulu 1, koji je planiran za 2026, u kojem će Zauber grupa biti strateški partner nemačkog brenda", saopšteno je iz Zaubera.
Audi će od 2026. ući u F1 sa svojom fabričkom ekipom, za koju motor razvija Folksvagen, a konstrukcija bolida je poverena Zauberu.
Nemački mediji navode da će Audi postepeno kupovati pakete deonica Zaubera, dok ne bude imao 75 odsto u svom vlasništvu.
Zauber je u svetu automobilizma od 1970. godine, a 1993. je ušap u šampionat F1. Švajcarska kompanija je od 2006. do 2009. godine sarađivala sa BMV-om, a 2008. Poljak Robert Kubica je doneo jedinu pobedu u istoriji Zauberu na Velikoj nagradi Kanade.
Zauberovi bolidi se od 2018. takmiče pod imenom Alfa Romeo rejsing.
Italija je dobila ono što joj u ovom trenutku najviše treba - priču koja makar na trenutak liči na izlaz.
Afera u Hrvatskom skijaškom savezu otvorila je nelagodno pitanje koje je mnogo veće od jednog saveza, jednog sporta i jedne istrage.
Prema poslednjim finansijskim izveštajima, Hearts ima prihod od 24,4 miliona funti, dok Rangers ima 83,5 miliona, a Celtic 143,4 miliona funti.
Za razliku od tradicionalnog kockanja, opklade su dostupne u svega nekoliko klikova.
Svetsko prvenstvo godinama je bilo najmasovniji sportski događaj na planeti. Upravo zato se oko Mundijala 2026. već sada formira ozbiljan problem.
23.11.2024 10: 20
Velika nagrada SAD vozi se u nedelju ujutro sa početkom u 7.00 časova po srednjeevropskom vremenu.
14.09.2024 19: 38
Trka za Veliku nagradu Azerbejdžana na programu je u nedelju od 13:00
04.10.2023 15: 06
Vozač iz Novog Zelanda Lijam Loson zameniće Danijela Rikarda u ekipi Alfa Tauri na predstojećoj trci u šampionatu Formule jedan za Veliku nagrada Katara pošto se Australijanac i dalje oporavlja od povrede ruke, saopšteno je danas.
23.09.2023 10: 20
Holandski vozač Maks Ferstapen osvojio je pol poziciju za Veliku nagradu Japana u Formuli 1, pošto je danas bio najbrži na zvaničnom treningu na stazi Suzuka.
pre 1 sat 20: 40
Sledeća trka vozi se u Kanadi 24. maja.
pre 2 sata 19: 12
Sledeća trka vozi se u Kanadi 24. maja.
pre 3 sata 18: 25
Slavni Argentinac je inače posetio i garažu Mercedesa i fotografisao se sa Kimijem Antonelijem i Džordžom Raselom
pre 13 sati 08: 17
Ima 19 godina i voziće za svoju treću VN - ali nešto ranije nego planirano...
Ostavite komentar