pre 17 minuta 13: 54
Švajcarci odahnuli: Embolo dobio američku vizu, stiže na vreme na Mundijal
Reprezentativcu Švajcarske nakon dodatnih provera odobren ulazak u SAD i igraće treći put na SP
Tanjug/AP Photo
Maks Ferstapen iz Red Bula na dominatnan načio je osvojio Veliku nagradu Monaka, pošto je vodio najveći deo trke po mokrim ulicama Monte Karla i rutinski zadržao prednost nad drugoplasiranim Fernandom Alonskom (Aston Martin) i slabije rangiranim Estebanom Okonom (Alpine).
Mada je viceprvak postepeno sustizao fenomenalnog Holanđanina nije mogao da napravi preokret, pa je na kraju kroz ciljnu ravninu prošao sa 20-ak sekundi sporijim vremenom, dok je zaostatak zadnjeg na pobedničkom podijumu bio još veći.
Ferstapenu je ovo drugo slavlje na pomenutoj stazi i ukupno četvrto u 2023. godini, što je vodećeg u generalnom plasmanu učinilo najuspešnijim u istoriji red Bula, jer od danas ima više otvorenih šampionskih šampanjaca od Sebastijana Fetela.
"Leteći" Holanđanin čak 39 puta je bio prvoplasirani na trkama F1, a u uspeh u Kneževini uveo ga je takođe u društvo vozača bolida koji su vodili najmanje 2.000 krugova. Eliti "najbržeg cirkusa" pripadaju još Alen Prost, Aerton Sena, Najdžel Mensel, Mihael Šumaher, Sebastijan Fetel i Luis Hamilton.
Od svetskog prvenstva u fudbalu 2026. deli nas još samo nešto više od nedelju dana.
Fudbalski i politički projekat Viktora Orbana u Mađarskoj, dug 16 godina, počinje da se raspada nakon njegovog izbornog poraza, ostavljajući iza sebe snažno državno finansiran sistem sa brojnim kontroverzama i neostvarenim ciljevima.
Fudbal se gledao ranije, gledaće se i kasnije. Medijska industrija sada samo intenzivnije monetizuje sadržaje u kojima vidi najveću vrednost.
Kada je David Beckham 2007. potpisao ugovor s LA Galaxyjem, malo ko je obraćao pažnju na jednu klauzulu zakopanu u pravnom dokumentu.
Doping je u sportu decenijama imao jasan poslovni status. Bio je reputacioni rizik, pravni problem, PR katastrofa i razlog zbog kojeg se ruše karijere, brišu rekordi i oduzimaju medalje. Sada prvi put ima i berzanski tiker. To je najvažnija promena u priči o Enhanced Gamesu.
pre 4 sata 09: 45
Posebna pažnja ovog vikenda biće usmerena ka Landu Norisu, koji na stazu u Monte Karlu stiže sa lepim uspomenama. Britanac je na ulicama Kneževine već beležio zapažene rezultate, uključujući i pobedu, pa se nada da bi upravo Monako mogao da bude mesto njegovog povratka u pobedničku formu.
pre 10 sati 03: 42
Trka se vozi na stazi dugoj 6,2 kilometra, a bolidi dostižu brzine veće od 322 kilometra na čas prolazeći pored prepoznatljivih znamenitosti.
26.05.2026 15: 36
Ferštapen je još tokom vikenda u Montrealu otvoreno poručio da mu je teško da pronađe motivaciju za nastavak takmičenja ukoliko pravila ostanu nepromenjena.
25.05.2026 08: 20
Ovom pobedom, Antoneli je dodatno učvrstio svoju dominaciju u poslednjim trkama, potvrđujući da se nalazi u vrhunskoj formi i da Mercedes ima ozbiljnog kandidata u borbi za sam vrh sezone.
pre 4 sata 09: 45
Posebna pažnja ovog vikenda biće usmerena ka Landu Norisu, koji na stazu u Monte Karlu stiže sa lepim uspomenama. Britanac je na ulicama Kneževine već beležio zapažene rezultate, uključujući i pobedu, pa se nada da bi upravo Monako mogao da bude mesto njegovog povratka u pobedničku formu.
pre 10 sati 03: 42
Trka se vozi na stazi dugoj 6,2 kilometra, a bolidi dostižu brzine veće od 322 kilometra na čas prolazeći pored prepoznatljivih znamenitosti.
03.06.2026 11: 37
Trka za VN Mađarske vozi se u subotu u Mađarskoj.
03.06.2026 10: 43
Za ekipu Ferarija u šampionatu F1 vozi od 2019. godine, a zabeležio je osam pobeda na 155 trka.
Ostavite komentar