pre 10 minuta 08: 00
Nacrtan put do finala UEFA Lige šampiona u Budimpešti: "El klasiko" moguć tek na kraju
Krug kandidata za titulu fidbalskog prvaka Evrope sužen na osam klubova.
FOTO TANJUG/ BSS/ DUŠAN MILENKOVIĆ
Nastavlja se serija uspešnih rezultata srpskih bokserki u Nišu! Bezecovana je i četvrta medalja na Svetskom prvenstvu, a poslednja u nizu od naših heroina koja se plasirala u polufinale bila je Dragana Jovanović, koja je u meču do 52 kilograma savladala predstavnicu iz Bugarske - Venelinu Poptelovu.
Devojka iz Sombora slavila je jednoglasnom odlukom sudija. Nakon izjednačene uvodne runde, gde je palo i diskutabilno brojanje Srpkinji, Dragana Jovanović "oduvala" je Bugarku u preostale dve runde. "Prljav ples" rivalke i konstantno traženje poena u klinču, nije oduševilo sudije.
Sa druge strane Dragana je bilo daleko dominantnija. Specifičnim stilom borbe, bez pravog garda, naša takmičarka vešto je skraćivala distancu i u bljeskovima napadala Bugarku. Poptelova se branila, bez neke konkretne ideje, dok je našoj Dragani jedno parirala u uvodnoj rundi (3:2).
U takvoj konstelaciji stvari, Bugarka i nije imala neke preterane šanse za pobedu. Hrabro se borila, došla do tog nokdauna u uvodnoj rundi, ali više od toga nije mogla...
Dragana Jovanović četvrta je bokserka iz Srbije koja se plasirala danas u polufinale Svetskog prvenstva. Čekamo još Anđelu Branković, Nikolinu Gajić i Milenu Matović.
Borbe iz niškog "Čaira" gledajte na Areni Fight.
Fabrizio Romano nije samo sportski novinar. On je danas jedan od najuticajnijih digitalnih novinara na svetu i verovatno najpoznatiji insider u fudbalskom biznisu.
Multi-club ownership (MCO) poslednjih godina postao je jedan od najvažnijih poslovnih modela u fudbalu. Ideja je relativno jednostavna: isti investitor, fond ili poslovna grupa kontroliše više klubova istovremeno, često u različitim ligama i državama. Umesto jednog kluba kao izolovane investicije, vlasnici grade mrežu klubova koji funkcionišu kao povezan sistem.
Formula 1 u 2026. ulazi kao proizvod koji istovremeno želi biti moderniji i kontrolisaniji: moderniji, jer nova pravila guraju sport prema elektrifikaciji, održivim gorivima i tehnologiji koju proizvođači mogu prodati kao relevantnu za drumsku industriju.
Jedan od najtrofejnijih sportista u istoriji srpskog sporta, Filip Filipović, gotovo dve decenije bio je simbol dominacije Srbije u bazenu. Danas, međutim, o vaterpolu govori iz drugačije perspektive.
Očekuju se dalji sastanci na kojima će biti predstavljene detaljnije informacije o merama bezbednosti tokom turnira.
22.12.2025 12: 00
Ljudi su već videli, i krunisali, najbolje ikada u toj diviziji i zaista je potrebno da se pojavi neki vanserijski borac koji će izazvati zaostavštinu legendi, kao što to Usik pokušava.
17.11.2025 15: 20
Talentovani bokser na sjajan način zaokružio sezonu u kojoj je osvojio i Balkan open na Palama.
14.09.2025 16: 41
Britanski bokser Riki Haton pronađen je mrtav u svom mančesterskom domu tri nedelje pred 47. rođendan.
13.09.2025 17: 20
U pitanju je borba za titulu neprikosnovenog šampiona super srednje kategorije (do 76 kilograma).
16.03.2026 19: 41
Veteran će se ponovo boriti 16. maja.
13.03.2026 16: 21
Očekuje se da se najavljeni događaj desi u avgustu...
12.03.2026 11: 56
Mladi srpski bokser Đorđe Đorić pobedio je na međunarodnom omladinskom turniru "Jadranski biser" u Budvi u poluteškoj kategoriji (do 80 kilograma), saopštio je danas BSS.
11.03.2026 17: 01
MMA pozornica nije više rezervisana samo za UFC...
Ostavite komentar