pre 41 minut 00: 05
(UŽIVO) Jokić pokazao ko je najbolji na svetu: Denver pobedio San Antonio!
Utakmicu između Denvera i San Antonija obeležiće direktan duel dva MVP kandidata, Nikole Jokića i Viktora Vembanjame.
Bokserski savez Srbije
Mladi srpski bokser Đorđe Đorić pobedio je na međunarodnom omladinskom turniru "Jadranski biser" u Budvi u poluteškoj kategoriji (do 80 kilograma), saopštio je danas BSS.
Đorić (17) je u finalu pobedio Ukrajinca Hlieba Ivančuka rezultatom 4:1. On je sa ukupno četiri pobede na turniru u Budvi bio najuspešniji predstavnik desetočlane omladinske (U 19) reprezentacije Srbije na 35. "Jadranskom biseru".
"Napravio sam veliki rezultat i jako sam srećan i ponosan što u moju Srbiju i moj rodni grad Surdulicu nosim zlatnu medalju. Veliku zahvalnost za ovaj rezultat dugujem selektoru naše reprezentacije Branislavu Jovičiću, kao i mom ličnom treneru Saši Radosavljeviću i mom timu iz reprezentacije. Imao sam jako teška četiri meča, ali kada imate iza sebe braću, danas i koleginice iz ženske boks selekcije Srbije, koje su zdušno navijale za mene, onda imate i dodatni vetar u leđa koji vas gura napred do pobede. Njima želim puno sreće i uspeha na turniru koji sledi 'Montenegro kupu'. Velika zahvalnost svojim mojim prijateljima koji su bili uz mene, posebno kolegama iz reprezentacije, više ne osećam da smo tim već jedna porodica i hvala puno svima", rekao je Đorić.
On je u avgustu prošle godine osvojio 43. "Vojvođansku zlatnu rukavicu".
"Vredno radim, posvećen sam poslu koji sam izabrao, a to je da budem bokser, da se bavim plemenitom veštinom i moji snovi i ciljevi su veliki. Znam šta želim, znam da iza toga mora da stoji veliki rad, jer bez rada sam talenat ne može doneti pobednička postolja", objasnio je mladi srpski bokser.
Omladinska reprezentacija Srbije takmičiće se ove sezone na šampionatu Evrope i Svetskom prvenstvu.
"Medalja iz Budve je početak, želim da nastavim u istom ritmu i na takmičenjima koja slede. Cilj u 2026. su zlatna odličja na EP i SP. Svi moji snovi usmereni su na Olimpijske igre u Los Anđelesu 2028, ali znam da put ka tome ide upravo preko ovih takmičenja gde du uvek dati sve od sebe da budem najbolji i da časno prestavljam moju zemlju Srbiju", izjavio je Đorić.
Pojedini bokserski stručnjaci tvrde da Đorić podseća na legendarne braću Tadiju i Slobodana Kačara.
"Veoma mi imponuje to poređenje. Znam za legendarnu braću Kačar, zato ako imam bar jednu njihovu crtu truduću se da i sa te strane budem još bolji i radiću na tome da dosegnem visine koje su oni dosegnuli u svetskom boksu", zaključio je Đorić.
Srpski reprezentativac Filip Stanojević (do 55 kg) osvojio je srebrnu medalju na turniru u Budvi. On je poražen u finalu od Bugarina Janka Ilieva jednoglasnom odlukom sudija - 5:0.
Bronzanu medalju na turniru u Budvi osvojio je Nikola Jovičić u polusrednjoj kategoriji (do 70 kg). Na turniru su boje Srbije branili još i Nikola Bogatinoski (do 60 kg), Petar Sandić (do 65 kg), Veljko Ristić (do 85 kg), Ognjen Bidžić (do 60 kg), Vasilije Đurđević (do 70 kg), Tarik Rašljanin (do 65 kg) i Pavle Popović (do 50 kg).
Na 35. "Jadranskom biseru" učestvovalo je 17 selekcija sa 130 takmičara i takmičarki, 23 devojke i 107 momaka.
Pored domaćina, Crne Gore, na turniru u Budvi nadmetale su se selekcije Austrije, Azerbejdžana, Hrvatske, Kube, Estonije, Gruzije, Nemačke, Kazahstana, Kirgistana, Poljske, Rumunije, Slovačke, Švedske, Ukrajine i Srbije.
Dok svet ponovo razmatra sportski povratak Rusije, stanje u ukrajinskom fudbalu i dalje deluje kao podsetnik na to koliko je rat promenio samu definiciju profesionalnog sporta.
Rat na Bliskom istoku više nije samo bezbednosna i energetska priča. Za evropski fudbal on postaje stres-test poslovnog modela koji se godinama oslanjao na kapital, sponzorstva i politički uticaj iz Zaliva.
Predsednik Federalne komisije za komunikacije (FCC), Brendan Carr, predložio je da televizijske mreže imaju dozvolu da kolektivno pregovaraju sa sportskim ligama - kao način smanjenja troškova programa.
Saradnja Crocsa sa franšizom Minions rezultirala je modelom Minions Classic Clog, koji je zahvaljujući autentičnom dizajnu i hajpu - vrlo brzo rasprodat, tako da se sada jedino može naći na sekundarnom tržištu preprodaje.
Ponuda sadržaja danas je praktično nepregledna. Striming platforme, društvene mreže i podkasti dostupni su na svakom uređaju i u svakom trenutku. Pa ipak, navike gledalaca u Srbiji pokazuju da televizija i dalje ima važno mesto, posebno u večernjim satima, kada se kraj dana za mnoge i dalje vezuje za TV ekran.
06.03.2025 21: 10
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić primiće sutra članove ženske bokserske reprezentacije Srbije, delegaciju Bokserskog saveza Srbije.
07.10.2024 15: 54
Srbija dobila organizaciju Balkanskog prvenstavu boksu.
16.12.2023 21: 52
Na pojedinačnom prvenstvu Srbije u boksu za omladince i seniore u muškoj i ženskoj konkurenciji, koje je održano u Novom Pazaru, a okupilo je boksere i bokserke iz 45 klubova, najuspešniji u seniorskoj konkurenciji bili su novobeogradski Blokovi.
14.12.2023 16: 43
Sledećih nekoliko dana biće podeljene medalje u omladinskoj i seniorskoj konkurenciji, u obe polne kategorije.
03.04.2026 19: 47
Srpski borac će nastupati na preliminarnom delu rasporeda GLORY 107 događaja koji se održava u Roterdamu, 25. aprila.
02.04.2026 17: 48
"Još uvek nema nikakvih novosti. Čekamo. Planiram uskoro da dođem u Srbiju kako bismo direktno razgovarali sa organizatorima i videli u kojoj je fazi organizacija borbe", rekao je Jemeljanenko.
31.03.2026 17: 29
Nakon što je Izrael Adesanja, trenutno borac u srednjoj kategoriji UFC, doživeo tehnički nokaut u drugoj rundi borbe protiv Džoa Pajfera prošle nedelje, delovalo je da je kraj jedne blistave karijere, koja je videla dve višegodišnju dominaciju divizijom, praktično na pomolu.
31.03.2026 10: 50
Taj meč zakazan je za 13. jul u Roterdamu i nema dileme da će ljubitelji kik-boksa uživati u ovom okršaju.
Ostavite komentar