Vesti iz borilačkih veština

Viktor Nemeš se vratio na postolje

22.04.2023 21:30
Viktor Nemeš se vratio na postolje MN Press

Srpski rvač Viktor Nemeš osvojio je srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u Zagrebu. On je u finalnoj borbi, grčko-rimskim stilom pokazao kvalitet i neverovatnu borbenost, majstorsko rvanje i vodio je do poslednjih 7 sekundi borbe, kada je Malkasa Amojana iz Jermenije izveo lucidan potez i meč okončao rezultatom 6:4.

Viktor je osvojio srebro u kategoriji do 77 kilograma, što je veliki uspeh jer se posle četiri godine vratio na postolje.

Za rvačku reprezentaciju Srbije ovo je druga medalja na Šampionatu Evrope u glavnom gradu Hrvatske, nakon što je Hetik Cabolov osvojio bronzu slobodnim stilom.
Nemešu je ovo već četvrto odličje na evropskim prvenstvima jer u svojoj riznici trofeja već ima dva srebra i jednu bronzu.

Sutra srpske rvače očekuju još tri borbe za bronzu.