pre 51 sekundu 14: 14
Terzić objavio spisak od 15 odbojkašica koje putuju na EP
Prvi meč se igra u petak - srećno, devojke!
MN Press
Veoma sam zadovoljan kako je sve prošlo, a najvažnije je da nije bilo povreda, izjavio je prvi trener rvačke reprezentacije Srbije Vojislav Trajković, koji je analizirao dosadašnji tok priprema nacionalnog tima za predstojeće Evropsko prvenstvo.
Rvačka reprezentacija Srbije u grčko-rimskom stilu sutra završava poslednji deo priprema u Mađarskoj pred EP, koje će od 20. do 26. aprila biti održano u Tirani.
Najbolji srpski rvači su u Matrahazi, gradiću udaljenom 100 kilometara od Budimpešte, boravili dve nedelje.
"Prvi put smo u ovom trening kampu i moram da naglasim da je dolazak bio pun pogodak, jer su uslovi izvanredni. U sali smo na raspolaganju imali pet strunjača, vrhunski opremljenu teretanu, velnes i spa centar, ali i centar za kompletnu rehabilitaciju. Ono što je podjednako važno istaći je i da smo bili u prilici da treniramo sa vrlo kvalitetnim selekcijama Mađarske, Gruzije, Poljske i Egipta", istakao je Trajković.
On je naveo da su se u Mađarskoj pripremali: Georgij Tibilov, Sebastian Nađ, Aleksa Ilić, Viktor Nemeš, Aleksandar Komarov, Mihail Kadžaja, Antal Vamoš, Ognjen Jakovljević, Andrija Mihajlović i Uroš Krstin.
"Treniralo se maksimalnim intezitetom, vladala je dobra atmosfera, svi su bili veoma raspoloženi i orni za rad, tako da smo dostigli optimalan nivo forme. Po povratku iz Mađarske predstoji nam par dana pauze, a do polaska na EP treniraćemo u Zrenjaninu. Tu će fokus biti na psihološkoj pripremi i regulisanju težine. I na ovo veliko takmičenje idemo sa jasnim ciljem, a to je da osvojimo bar jednu medalju. Neće biti nimalo lako, mnogo toga zavisiće i od žreba, ali nadamo se bar jednom odličju", zaključio je Trajković.
Finansijski detalji nisu poznati, ali sva tri ugovora imaju gotovo istu strukturu: Gemini dobija ekskluzivan status u kategoriji veštačke inteligencije, dok Pixel postaje zvanični partner za mobilne telefone.
Kompanija će na Churchill Brothers Sports Club iz Goe preneti licencu Jamshedpur FC-a za učešće u indijskoj Superligi, zajedno sa ugovorima 12 igrača i dvojice trenera, saopštio je Tata Steel u petak.
Oko 26 odsto investitora iz generacije Z, rođenih između 1997. i 2007. godine, navelo je da sportsko klađenje posmatra kao nameran i trajan deo svojih finansijskih planova.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
17.04.2025 19: 11
Prvi trener rvačke reprezentacije Srbije Vojislav Trajković izjavio je da je veoma zadovoljan ostvarenim rezultatima na Evropskom prvenstvu, koje je održano u Slovačkoj.
24.02.2026 14: 40
Šestočlana reprezentacija naše zemlje odmakla s pripremama za takmičenje u Albaniji.
08.02.2024 13: 22
Rvačka reprezentacija Srbije u Zrenjaninu sprovodi završnu fazu priprema za predstojeće Evropsko prvenstvo, koje će od 12. do 18. februara biti održano u Bukureštu.
YouTube
pre 15h
YouTube
pre 16h
17.08.2026 08: 20
Srpski plivač prošao je svašta u karijeri i privatnom životu, pre bljeska na ovogodišnjem šampionatu "starog kontinenta".
17.08.2026 08: 00
Srpska atletičarka prošla je puno toga pre osvajanja bronzane medalje na tek završenom šampionatu Evrope.
16.08.2026 22: 55
Muška plivačka štafeta Rusije osvojila je večeras zlatnu medalju u trci 4x100 metara mešovito na Evropskom prvenstvu u Parizu.
Ostavite komentar