Kalates odveo Fener na F4 Evrolige: Monako "pao" posle produžetka

Izvor: Tanjug

08.05.2024 22:03
Nik Kalates MN Press
Nik Kalates

Košarkaši Fenerbahčea plasirali su se na Fajnal-for Evrolige, budući da su u majstorici četvrtfinala savladali Monako rezultatom 80:79 i to posle posle produžetka.

Turski tim "srušio" je dosadašnju tradiciju jer je u prethodnim majstoricama domaćin slavio 19 puta, a junak je bio iskusni Nik Kalates.

On je prvo pogodio trojku za izjednačenje (77:77) minut pre kraja, zatim i za pobedu 19 sekundi pre isteka vremena, a potom u odbrani izborio "mrtvu loptu" i rešio meč, a pre toga u regularnih 40 minuta Monako je imao šut za pobedu, ali je Eli Okobo promašio.

Kalates i Skoti Vilbekin predvodili su Fenerbahče sa 14 poena, Tarik Biberović ubacio je 13, a Marko Gudurić 10.
Kod Monaka Majk Džejms postigao je 20, Donatas Motejunas 16, a Okobo 15.

Fenerbahče će u polufinalu Fajnal-fora, koji je na programu od 24. do 26. maja u Berlinu, igrati protiv Panatinaikosa, a u drugom polufinalu sastaće se Real Madrid i pobednik majstorice između Barselone i Olimpijakosa.