(KRAJ) Real Madrid - Bajern Minhen (2:1): Hozelu je heroj Real Madrida!

08.05.2024 20:37
Manuel Nojer i Vinisijus Žunior Tanjug / AP Photo/Jose Breton
Manuel Nojer i Vinisijus Žunior

Fudbaleri Real Madrida dočekuju minhenski Bajern (21.00) u drogom okršaju polufinalnog dvomeča Lige šampiona. Bavarci su ispustili priliku da u Španiju odu sa pozitivnim rezultatom, i sada ih očekuje težak zadatak - pobediti "kralja" na stadionu "Santiago Bernabeu".

Prošli susret završen je rezultatom 2:2, ali utisak je da Nemci mogli osvojiti ceo plen. Ipak, Vinisijus Žunior je pokvario planove Tomasu Tuhelu i stavio svoj tim u poziciju da prolaz traži pred svojom publikom.

Podsećamo i da je Borusija Dortmund već kupila sebi kartu za "Vembli", s obzirom da je u svom polufinalnom okršaju bila bolja od Pariz sen Žermena (1:0 / 1:0). Ostaje da se vidi da li će se tamo naći oči u oči sa ljutim rivalom i tako obezbediti ljubiteljima fudbala reprizu finala iz 2014. godine, ili će pak odmeriti snage sa najuspešnijim evropskim timom u istoriji.

Polufinale između Bajerna i Reala možete pratiti na kanalu Arena Sport Premium 1.

Real Madrid - Bajern Minhen

Stadion: Santijago Bernabeu.

Sudija: Šimon Marčinjak (Poljska)

Real Madrid (4-3-1-2): Lunjin - Karvahal, Ridiger, Naćo, Mendi - Valverde, Čuameni, Kros - Belingem - Rodrigo, Vinisijus

Bajern (4-2-3-1): Nojer - Kimih, Dajer, De Liht, Mazraui - Pavlović, Lajmer - Gnabri, Musijala, Sane - Kejn

(UŽIVO) Real Madrid - Bajern Minhen

08.05.2024. 23:01

KRAJ: Real je u finalu Lige šampiona

Kakva završnica. Velika drama viđena je na kraju meča, pošto je pomoćnik dosudio preuranjeni ofsajd za vreme akcije iz koje je Bajern postigao gol. Pitanje je kakav bi ishod napada bio da su arbitri pustili da se završi nadiranje Bavaraca, ali kakva god situacija bila, Real je kao bolji tim prošao u finale Lige šampiona, gde će igrati sa Borusijom iz Dortmunda.

08.05.2024. 22:56

90+8. MINUT: Nemoćno izgleda Bajern

Previše je ovaj "blickrig" Reala unazadio goste iz Minhena. Nemaju snage, nemaju elana i deluje kao da su se već predali. Pokušavaju Tuhelovi izabranici dugim loptama i takozvanim "bunarenjem" da dođu do gola, ali sve govori da je ovo kraj evropskog puta za njih.

08.05.2024. 22:48

90+1. MINUT: HOZELUUUU!

Kakva izmena Karla Anćelotija! Ušao je Španac u 81. minutu, i za 600 sekundi okrenuo i rešio utakmicu. Sada je Antonio Ridiger uspeo da dobaci loptu do svog saigrača u kaznenom prostoru. Svi iz Bajernovog štaba su mislili da je ofsajd, ali je Šimun Marčinjak presudio u korist "kraljevića".

08.05.2024. 22:51

90. MINUT: Nadoknada

Igraće se još devet minuta.

08.05.2024. 22:44

88. MINUT: Nojer tragičar Bajerna

Kakva greška prekaljenog čuvara mreže. Vinisijus je uputio udarac koji je išao direktno u ruke Manuela Nojera. Međutim, Nemcu je lopta ispala, a Hozelu je natrčao i iskoristio poklon.

08.05.2024. 22:37

83. MINUT: Kakav promašaj Vinisijusa

Od svih propuštenih prilika, Vinisijus će iz heroja postati tragičar. Sada mu je Ridiger uputio odličnu dugu loptu u prostor, a Brazilac nije uspeo iz dobre pozicije da je smesti u gol. Deluje kao da je "fudbal" prerano odskočio, što je zbunilo brzonogo krilo.

08.05.2024. 22:46

81. MINUT: Dvostruka izmena Anćelotija

Braim Dijaz i Hoselu ulaze umesto Rodriga i Valverdea.

08.05.2024. 22:32

75. MINUT: Kejn ponovo preti

Engleski napadač dobio je odličan pas od Džamala Musijale, usled kog je imao relativno otvoren udarac ka golu. Ipak, pogodio je samo spoljni deo mreže.

08.05.2024. 22:29

71.MINUT: VAR poništio gol Realu

Nisu stigli ni da se poraduju Bavarci, a Real je zapretio. Valverde je okušao udarac sa distance, a lopta se posle "flipera" odbila u gol Nojera. Ipak, pokazao je snimak da je Naćo (do kog je lopta stigla u jednom trenutku) nedozvoljeno koristio ruke, kako bi se izborio za pozicijiu.

08.05.2024. 22:24

68. MINUT: GOOOOOOOL! Bajern vodi!

Bezopasan je bio Bajern. Delovalo je kao da je pitanje vremena kada će Madriđani povesti, a onda je došla šok terapija. Alfonso Dejvis je primio loptu na levoj strani, i spustivši se ka šesnestercu, namestio loptu na desnu nogu, što je iznenadilo Antonija Ridigera, koji je više brinuo o levoj nozi Kanađanina. Opalio je, a Lunin nije mogao ništa da uradi.

08.05.2024. 22:16

59. MINUT: Sjajan šut , pa novi dar mar Vinisijusa

Prvo je Real imao priliku da povede preko Rodriga, koji je odlično izveo slobodan udarac, ali je Manuel Nojer bio na svojoj poziciji.

Potom se u sledećem napadu, još jednom razgoropadilo krilo "kraljevića" i nateralo nemačkog golmana da se ozbiljno oznoji. Sjajan udarac iz kaznenog prostora nije završio u mreži samo zbog snažnih ruku čuvara mreže gostiju. Koliko će još Nojer moći da "vadi kestenje iz vatre" za Bavarce?

08.05.2024. 22:12

55. MINUT: Odlična pansa za Real u režiji Brazilaca!

Vinisijus je "izlomio" De Lihta, i proturio loptu svom saigraču, Rodrigu. I on je uspeo da uputi udarac, ali mu je zasmetao veoma pribrani Dajer, tako da je šut otišao pored gola.

08.05.2024. 22:09

52. MINUT: Kimih u velikom problemu

Kao da postoji rupa na desnom boku Bajerna. U stvari, pitanje je da li je Jozua Kimih dorastao Vinisijusovim lucidnim driblinzima i utrčavanjima. I sada je Brazilac probio svog čuvara i izvukao korner za Madriđane.

08.05.2024. 22:03

46. MINUT: Odličan prodor Vinisijusa, Bajern odmah odgovara

Novo protrčavanje Brazilca sa levog boka uzdrmalo je odbranu Bajerna. Pokušao je da doturi loptu Valverdeu, ali je Dajer bio spreman, tako da je izbacio loptu van.

Na drugoj strani su Bavarci odmah zapretili preko Dejvisa. Kanađanin je ušao umesto Gnabrija, a sada je dobrim udarcem umalo ugrozio gol koji čuva Lunin.

08.05.2024. 22:02

Počelo je drugo poluvreme!

Pred nama je novih 45. minuta najboljeg evropskog fudbala. Loptu sa centra izvodi Real. Podsećamo, prvi meč se završio rezultatom 2:2, tako da, ukoliko ne bude promena do kraja, očekuju nas produžeci.

08.05.2024. 21:46

Poluvreme u Madridu!

Sudija je dodao tek nekih 60 sekundi, što nije bilo dovoljno za rezultatske promene. Kada se zbroje utisci, Madriđani su bili ti koji su diktirali tempo i naterali Bajern da čeka svoju šansu iz kontre. Vinisijus je u dva navrata bio veoma blizu golu, jednom je čak pogodio i stativu, ali jednostavno nije uspeo da pronađe put do mreže. Najbolju priliku za Bajern imao je Hari Kejn, kada je uputio sredinom prvih 45 minuta odličan volej. Na njegovu nesreću, lopta je zamalo završila pored stative. Nesumnjivo je da nas očekuje još uzbudljivije drugo poluvreme.

08.05.2024. 21:40

39. MINUT: Nojer na visini zadatka

Pokušao je Vinisijus Žunior da ubaci loptu svom sunarodniku u srcu kaznenog prostora. S obzirom da Rodrigo nije stigao do nje, ona je nastavila putanju, i umalo nije i završila u golu Bavaraca. Međutim, Manuel Nojer je pažljivo ispratio dešavanja, i pokazao reflekse zbog kojih je nekada bio smatran za najboljeg čuvara mreže sveta.

08.05.2024. 21:36

35. MINUT: Ekipe su spustile tempo

Posle prilčno turbulentnog perioda sredinom poluvremena, kao da je ritam meča opao. Madriđani su ofanzivniji, ali veoma obazrivo vrebaju gol Bajerna, svesni da bi eventualna kontra mogla da ih stavi u deficit. S vremena na vreme, Belingem i Vinisijus bi pokušavali sa distance, ali je svaki udarac bio izblokiran.

08.05.2024. 21:29

27. MINUT: Strašan volej Kejna

Tih je engleski napadač, ali dovoljno mu je malo prostora da napravi katastrofu odbrani protivnika. Sada mu je došla otpala lopta na volej. Kejn ju je dočekao na ivici kaznenog, a veoma malo je falilo da Lunin bude savladan.

08.05.2024. 21:22

18. MINUT: Muče se bekovi Bajerna

Prosto je neverovatno koliko brzonoga krila Reala prave probleme Bavarcima. Rodrigo i Vinisijus svojim ubacivanjima sa boka predstavljaju konstantnu pretnju po odbrambene redove Nemaca. Već je Vini bio blizu da zatrese mrežu, a pitanje je koliko će energije imati Kimih i Mazraui u nadtrčavanjima sa Brazilcima.

08.05.2024. 21:13

13. MINUT: Stativu je pogodio Vinisijus!

Ponovo je Karvahal bio arhitekta akcije. Uputio je loptu sa desnog boka nadirućem Vinisijusu, koji je uputio odličan udarac, ali je Nojera sačuvala stativa. Lopta se čak i odbila do Rodriga, ali je za taj udarac, nemački golman bio spreman.

08.05.2024. 21:08

8. MINUT: Odmah odgovara Bajern

Sane je odlično utrčao po boku i pokušao da je proturi u kazneni prostor. Prilično slična situacija, kakvu je Real imao samo minut ranije, sem što je Kejn mnogo više kasnio u odnosu na brazilsko krilo "kraljevića".

08.05.2024. 21:06

6. MINUT: Prva šansa za Real Madrid

Dani Karvahal je uputio odličnu loptu u srce peterca, a Rodrigo je za koji centimetar ostao kratak. Manje od pola koraka mu je nedostajalo da dođe u priliku za matiranje Nojera.

08.05.2024. 20:46

Na ulicama Madrida je apsolutni haos

Navijači "kraljevića" veoma su uzbuđeni zbog večerašnjeg okršaja, i to su pokazali velikom posetom, ali i hrljenjem na ulice Madrida.

Tomas Tuhel, stručnjak Bavaraca, objasnio je zašto se odlučio za Pavlovića i Gnabrija...

"Mislim da Aleks ima samopouzdanje za ovakve utakmice. Danas nam je potrebno mnogo hrabrosti da pronađemo praznine i pošaljemo prave lopte. To je upravo njegova najjača karakteristika. Dva centralna vezna igrača biće mnogo važna i zbog poseda lopte koji želimo da imamo. Želimo da budemo sigurni na lopti...Želimo agresivnost na krilima i to ćemo dobiti sa Sežom Gnabrijem, zato sam ga stavio da igra od starta. Takođe, Džamal (Musijala) će na taj način imati više prilika da ulazi u poluprostor", rekao je strateg Bajerna pred meč.

08.05.2024. 20:33

Ovako je to izgledalo prošle nedelje u Minhenu

Prošle nedelje na "Alijanc areni" viđen izvanredan meč sa četiri gola. Predstoji nam uzbudljivo veče, ukoliko ekipe ponovo budu u golgeterskom raspoloženju.