Ćirković presudio bivšem klubu: TSC se približio Partizanu na pet bodova zaostatka

29.03.2024 20:10
Fudbaler TSC-a, Aleksandar Ćirković MN Press
Fudbaler TSC-a, Aleksandar Ćirković

Fudbaleri TSC-a su savladali Voždovac 2:0 (2:0) u 27. kolu Mozzart Bet Superlige Srbije. Izabranici Žarka Lazetića su tako prišli na samo pet bodova iza drugoplasiranog Partizana.

Uprkos porazu, gosti iz Beograda su veoma dobro započeli meč. Voždovac je stvorio više šansi uz veći posed lopte, ali su do vođstva prvi stigli domaćini. Klub iz Bačke Topole je poveo pogotkom Milošta Vulića u 41. minutu, a Aleksandar Ćirković je u 44. povećao na 2:0.

Kada je u pitanju drugi deo igre, TSC je uspeo da umiri ritam utakmice i rutinski privede meč kraju. Trijumf je mogao da bude samo ubedljiviji, ali domaćin nije iskoristio najbolju priliku u drugih 45 minuta.

Drugi meč u terminu od 18 časova je odigran u Beogradu gde IMT i Železničar iz Pančeva odigrali nerešeno 1:1 (0:0).

Prvi deo igre je protekao bez većih prilika na obe strane, a nešto otvoreniji duel viđen  je tek u drugom poluvremenu. Pančevce je do prednosti doveo kapiten, Aleksandar Đorđević u 81. minutu. Delovalo je da gosti nose sva tri boda, ali je Aleksandar Lutova pogotkom u 88. minutu doneo bod domaćinu.