Sansone doneo Lećeu velika tri boda u borbi za opastanak

13.04.2024 17:00
Duel Roberta Pikola i Bartoša Berežinskog (Empoli) Tanjug/Giovanni Evangelista/LaPresse via AP
Duel Roberta Pikola i Bartoša Berežinskog (Empoli)

Leće je nadigrao Empoli, imao mnogo više pokušaja, prilika, a na samom kraju je pogotkom Nikole Sansona dobio meč za opastanak 1:0 (0:0), pa se odlepio od rivala na četiri boda posle 32. kola Serije A.

Bez Nikole Krstovića, koji je okajavao grehe zbog crvenog kartona, trener Luka Goti odlučio se za Pikolija u srcu napada, a bap je on propustio najveću priliku u prvom delu za domaćina. Pogodio je samo prečku iz blizine. Gosti su bili opasni samo u prvih 20 minuta, Alberto Ćeri je zatresao mrežu u 5. minutu, ali je gol bio poništen zbog igranja rukom.

U nastavku je Leće napadao, gosti su bili bez udarca na gol i kad se činilo da će se odbraniti, Nikola Sansone je na pas Santijaga Pjerotija pogodio mrežu za veliki tirjumf. pre toga he Pjeroti ukrao loptu defanzivcu Empolija u šesnaestercu, gosti su tražili faul, ali sudija je smatrao da ga nije bilo.