Parižani rutinski savladali Lorijen: PSŽ prišao na korak od treće uzastopne titule

24.04.2024 20:57
Fudbaleri Pari Sen Žermena Tanjug/AP Photo/Michel Euler
Fudbaleri Pari Sen Žermena

Nastavlja se dominacija Pari Sen Žermena u francuskoj Ligi 1 jer je klub iz prestonice u zaostaloj utakmici 29. kola rutinski savladao Lorijen 4:1 (2:0).

Aktuelni šampion je odlično započeo utakmicu i od starta diktirao tempo utakmice. Zato su i vrlo brzo izabranici Luisa Enrikea stigli do vođstva golom Usmana Dembela u 19. minutu. Nije mnogo vremena prošlo, a na semaforu je stajalo 0:2 zahvaljujući Kilijanu Mbapeu.

Dembele se ponovo upisao u strelce na početku drugog dela igre i bilo je jasno da se sprema još jedna lagana pobeda Parižana. Ipak, Mohamed Bamba je do kraja utakmice uspeo da postigne utešni pogodak za domaćina, ali ne i da ublaži poraz. Mbape je postigao gol u 90. minutu i tako postavio konačan rezultat.

Pari Sen Žermen se nalazi na prvom mestu sa 60 bodova i pobedom u narednom kolu će i matematički obezbediti treću uzastopni titulu prvenstva Francuske. Sa druge strane Lorijen je ostao u zoni ispadanja sa 26 bodova.