Atletiko slavio u Majorci: Madriđani sve bliži Ligi šampiona

04.05.2024 22:57
Radovanje fudbalera Atletika posle postignutog gola Tanjug/(AP Photo/Manu Fernandez
Radovanje fudbalera Atletika posle postignutog gola

Fudbaleri Atletiko Madrida nastavili su da uvećavaju bodovnu razliku nad Bilbaom u borbi za Ligu šampiona, pošto su večeras pobedili Majorku u 34. kolu La Lige.

"Jorgandžije" su slavile minimalnim rezultatom golom Rikelmea u ranoj fazi meča, pa sada imaju šest bodova više od najbližeg pratioca četiri kola pre kraja šampionata - 1:0 (1:0).

Bolju igru iz prvog poluvremena, gosti iz Madrida krunisali su pogotkom Rikelmea u petom minutu utakmice, da bi nastavak susreta protekao u većoj inicijativi Majorke. Domaći tim pokušavao je na sve načine da dođe do poravnjanja, naročito u drugom poluvremenu, ali nije imao raspoloženih strelaca.

Atletiko Madrid je tako nakon sredine februara i 13 utakmica u nizu u svim takmičenjima uspeo da sačuva svoju mrežu.