pre 21 minut 09: 25
Karijera čudesne Lindzi Von kroz brojke: Red pobeda i titula, red operacija šampionke
Trofejna američka skijašica toliko puta se povređivala i išla na operacije da je na kraju napravila tim ličnih hirurga.
Tanjug/ Strahinja Aćimović
Fudbalska reprezentacija Srbije danas je stigla u Bugarsku, gde je sutra u Razgradu (20.45, TV Arena 1 Premium) očekuje utakmica kvalifikacija za prvenstvo Evrope 2024. godine, a selektor Dragan Stojković danas se obratio domaćim medijima i srpskim izveštačima.
"U dobrom smo raspoloženju došli u Razgrad. Radujem se utakmici na lepom stadionu i lepom terenu. Hvala bogu nemamo zdravstvenih problema", prvo je "raportirao" Piksi, pa se podrobnije pozabavio predstojećim duelom.
Za razliku od "orlova", sa dve pobede lidera G grupe, domaćin je dva puta poražen. A kako je pre par dana uzeo samo bod protiv Litvanije i dalje se nalazi na dnu tabele, pa na prvi pogled može se učiniti da će ga Tadić i ostali "pregaziti kao plitak potok". Naravno, iskusni stručnjak rezonuje potpuno drugačije.
"Nema nikakvog potcenjivanja rivala, naprotiv, imamo vrlo veliki raspekt prema mladoj i kvalitetnoj ekipi Bugarske, željne dokazivanja. Imaju nekoliko odličnih igrača kao što su Gruev, Čočev, Iliev... Ko ih bude potcenio taj će imati problema", jasan je jedan od naših najboljih fudbalera svih vremena.
Stojković nije želeo previše da analizira protivnika, u kontekstu onoga što mu sprema bivši selektor Srbije Mladen Krstajić, ali je priznao da mu je neobično što će preko puta imati zemljaka i to sebi bliskog.
"Mladen Krstajić je moj veliki prijatelj i dobar trener. Sigurno će učiniti sve da dođe sa svojom reprezentacijom do pobede sutra, nema dileme, jer su u nezavidnoj bodovnoj situaciji. Dok traje utakmica biđemo sportski neprijatelji, ali već posle nje se vraćamo na staro".
Odgovarajući na jedno novinarsko pitanje, Piksi je podsetio na svoje reči pre nego što je počela borba za EURO, na kom Srbije nije bila više od dve decenije.
"Svaka utakmicaje jedno finale za nas. Finala 1 i 2 smo rešili u svoju korist, želimo i ovo broj 3. Na terenu će se videti gde su nam prednosti i mane u odnosu na njih, a ono što je sigurno jeste da želimo da uspostavimo svoju igru, probamo da budemo dominatni i nastavimo sa dobrim rezultatima. Ali, neće biti lako. Moramo biti vrlo obazrivi".
U odsutvu povređenog trilinga njegovih prvih izbora u napadu jedina dilema da li će meč početi Dejan Joveljić ili Đorđe Jovanović. Stojković je nije razrešio, barem ne pred "sedmom silom".
"U odsustvu naših najboljih napadača Mitrovića, Vlahovića i Jovića, meč će sigurno početi jedan od njih dvojice. A, možda i obojica. Videćete", zaključio je Stojković, premda je Joveljiću posle dva gola u prijateljskom meču sa Jordanom javno najavio mesto u startnoj postavi.
Kvalifikacije za EURO 2024, grupa G
20. jun
Bugarska - Srbija 20.45 (TV Arena 2 Premium)
Mađarska - Litvanija 20.45 (TV Arena 3 Premium)
Kada se zarade sportista iz Slovenije, Hrvatske, Srbije, BiH, Crne Gore i Severne Makedonije svedu na istu valutu, regionalna sportska hijerarhija prestaje biti stvar percepcije i postaje čista računica.
Tokom kratkog perioda Zimskih olimpijskih igara, vodeći brendovi ubrzano nastoje da ubede rekreativne skijaše kako im je, baš kao i njihovim idolima, potrebna najsavremenija oprema da bi uspeli na stazama.
U petak počinju Zimske olimpijske igre (ZOI) Milano‑Kortina 2026, na kojima će Srbija, kao zemlja koja nije velesila u zimskim sportovima ali joj je bitno da učestvuje, imati tri predstavnika.
Cene karata za Super Bowl, koji se igra 8. februara, važe za druge najviše u istoriji i u proseku iznose oko 8.230 dolara po ulaznici.
Odlazak Enza Maresce iz Chelseaja izgleda kao još jedna epizoda kluba ne uspeva da stabilizuje klupu. Međutim, ovaj slučaj je ilustracija dublje promene – trener više nije centralna figura moći, već deo šire organizacione slagalice.
10.10.2025 12: 49
Selektor seniorskog fudbalskog tima Srbije pred meč sa Albanijom osvrnuo se na dešavanja tokom utakmice protiv Engleske.
06.10.2025 12: 02
Srpski fudbalski selektor ima veliku želju u aktuelnim mundijalskim kvalfikacijama.
06.10.2025 11: 39
Strateg najjačeg fudbalskog tima Srbije priziva fer navijanje protiv Albanije, u visoko rizičnom duelu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo sledeće godine.
06.10.2025 11: 25
Dragan Stojković ne prihvata potcenjivanje prvpg sledećeg rivala, kao što ne želi da i dalje lamentira nad nedavnim teškim porazom u borbi za Mundijal 2026.
YouTube
pre 10h
YouTube
pre 13h
16.07.2024 17: 23
Gol španskog fudbalera Lamina Jamala u polufinalu protiv Francuske izabran za najlepši na Evropskom prvenstvu, saopštila je danas Evropska fudbalska unija (UEFA).
16.07.2024 14: 27
Reprezentacija s Pirineja ima ubedljivo najviše pojedinaca u najboljih 11 prvenstva u Nemačkoj.
15.07.2024 19: 31
Zajedno sa fudbalerima titulu slavi i Karlos Alkaraz, koji je pobedio Đokovića u finalu Vimbldona
15.07.2024 19: 02
Sa reprezentacijom Nemačke 2014. godine, Miler je osvojio Svetsko prvenstvo u Brazilu
Ostavite komentar