pre 5 minuta 20: 01
(VIDEO) SVETSKO PRVENSTVO 2026: Kompletan raspored, rezultati, strelci i golovi svih utakmica
Kompletan raspored, rezultati, strelci i golovi svih utakmica FIFA Svetskog prvenstva 2026.
Profimedia
Srpski tenis dobio je još jedan razlog za zadovoljstvo, pošto je Teodora Kostović izborila plasman u glavni žreb Vimbldona i biće jedina igračica iz naše zemlje na prestižnom Grend slemu. Talentovana 18-godišnjakinja uspešno je prošla sve prepreke u kvalifikacijama, a odlučujući korak napravila je pobedom nad Kineskinjom Lin Žu sa 2:0 (6:3, 6:4).
Za mladu srpsku teniserku ovo je jedan od najvećih uspeha u dosadašnjoj karijeri, budući da će prvi put nastupiti u glavnom žrebu najprestižnijeg teniskog turnira na svetu. Duel je trajao oko 90 minuta, a posebno impresivno zvuči podatak da je Kostović, koja trenutno zauzima 184. mesto na WTA listi, savladala 141. teniserku sveta.
Prvi set praktično je rešen u uvodnom delu meča. Teodora je oduzela servis rivalki u dva uzastopna gema i vrlo brzo stigla do velikih 5:1. Lin Žu je uspela da vrati jedan brejk, ali nije mogla da ugrozi prednost srpske teniserke, koja je bez većih problema privela set kraju.
Kostović je i u nastavku igrala sigurno, kontrolisala ritam meča i sačuvala prednost kada je bilo najpotrebnije, čime je overila plasman među učesnice glavnog žreba Vimbldona.
Francuski brend Lacoste lansirao je uoči Vimbldona novu reklamu sa srpskim teniserom Novakom Đokovićem u kojoj se ponovo poigrao sa nezvaničnom titulom GOAT.
O poslovnoj strani fudbala, tržištu koje se menja pod uticajem novih investitora i tehnologije te poziciji Hrvatske u svemu tome, za Bloomberg Adriju govori fudbalski menadžer Marko Naletilić.
Bila je to jesen 2022, Bayer Leverkusen je bio klub koji mnogi nemački novinari nisu svrstali ni u prvih pet u Bundesligi. Bez naslova prvaka, s nadimkom koji boli - Neverkusen.
Dok se Lionel Messi pripremao da izađe na teren za prvu utakmicu svog šestog i poslednjeg FIFA Svetskog prvenstva, Argentinci su jurili drugačiji trofej: njegovu nedostižnu zlatnu sličicu.
Kada je Nike Inc. predstavio šestominutnu reklamu za Svetsko prvenstvo, pažnja se usmerila na glumačku i sportsku postavu koja je uključivala fudbalske zvezde Cristiana Ronalda i Kyliana Mbappéa, uz imena poput Kim Kardashian.
21.06.2026 21: 13
Novi pkušaj...
21.06.2026 17: 38
Možda su ovo i ključni trenuci njene karijere.
09.06.2026 18: 52
Povreda je bila jača od želje.
03.06.2026 18: 34
Šveđanin smatra da samo nekolicina tenisera mogu srpskom asu da budu konkurenti ove godine u Londonu.
YouTube
pre 13h
YouTube
pre 13h
YouTube
pre 15h
pre 1 sat 18: 33
Srpski teniser je bio bolji od Amerikanca sa 2:1 na egzibicionom turniru "Đorđo Armani tenis klasik".
pre 2 sata 17: 48
Jedna od najprepoznatljivijih karakteristika Vimbldona je načelo o beloj odeći.
pre 8 sati 11: 31
Najbolji teniser svera svih vremena saznao šta ga čeka na Grend slemu koji je "mali milion" puta osvajao.
25.06.2026 17: 36
Posle drame srpski teniser izgubio od Litvanca Vilijusa Gaubasa sa 3:2.
Ostavite komentar