pre 1 minut 17: 30
(ANKETA) Spala knjiga na tri slova: Lebron bira poslednju NBA stanicu
Lebron Džejms bira poslednju NBA adresu, a u trci su, navodno, ostala samo tri tima.
Noushad Thekkayil/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia
Pred veliko finale ženskog dubla na Rolan Garosu, srpska teniserka Aleksandra Krunić istakla je da će ključ uspeha protiv para Katerina Sinijakove i Tajlor Tauzen agresivna igra i preuzimanje inicijative od samog početka poena. Krunićeva i njena partnerka Ana Danilina pokušaće da osvoje prvu zajedničku Grend slem titulu, a srpska teniserka naglašava da ne želi da opterećuje sebe značajem meča.
"Važno je da verujemo svojim udarcima, da budemo aktivne na mreži i da nametnemo ritam. U ovakvim duelima često presudi ko prvi preuzme kontrolu nad poenom", poručila je Krunićeva.
Ona je podsetila da su ona i Danilina u poslednje vreme ostvarile zapažene rezultate na najvećim turnirima, pošto su stigle do finala na tri od poslednja četiri grend slema na kojima su nastupale zajedno.
"To dovoljno govori o našem kvalitetu i kontinuitetu. Ove dve nedelje u Parizu odigrale smo veoma stabilno, bez izgubljenog seta, iako smo prolazile kroz različite izazove tokom mečeva. Osvajanje trofeja bila bi prava nagrada za sav trud. Ovo nam je možda i najkonstantniji turnir. Ta titula bi bila kruna, još nam to nedostaje u Srbiji, da osvojimo slem u ženskom dublu. Pročitala sam, čula sam. Bio bi red da se i to desi, da se kruniše".
Krunićeva je govorila i o odnosu sa Danilinom, istakavši da, iako nisu nerazdvojne van terena, odlično funkcionišu kao tandem zahvaljujući međusobnom razumevanju i sličnom životnom putu.
"Različite smo po karakteru i načinu rada, ali se veoma dobro dopunjujemo. Verujemo jedna drugoj i poštujemo različite pristupe pripremi i treningu. Upravo to nam omogućava da budemo uspešne kao tim“, zaključila je Krunićeva uoči borbe za trofej u Parizu",zaključila je Krunićeva.
Teško je osporiti da Svetsko prvenstvo nije bilo uspešno - čak i nakon presedana kada je američki predsednik Donald Trump intervenisao i doveo u pitanje integritet turnira.
Na turniru je učestvovalo rekordnih 48 reprezentacija i odigrane su čak 104 utakmice.
Prenosi utakmica Svetskog prvenstva sele se sa televizijskih ekrana na društvene mreže.
Ovogodišnje Svetsko prvenstvo ima rekordne 104 utakmice, nakon što je FIFA proširila takmičenje na 48 reprezentacija. Do kraja turnira, predsednik FIFA Gianni Infantino prisustvovaće gotovo polovini svih mečeva.
Politička pozornica Svetskog prvenstva 2026. konačno je preuzela glavnu ulogu na kraju drugog polufinala.
03.06.2026 19: 56
Srpska i kazahstanska teniserka i dalje konkurišu za Grend slem trofej.
31.05.2026 17: 43
Srpska teniserka u paru sa Anom Danilinom plasirala se u četvrfinale prestižnog turnira.
28.05.2026 13: 02
Srpska teniserka zajedno sa Anom Danilinom plasiarala se u drugo kolo prestižnog turnira.
06.06.2025 16: 35
Tri seta i isto toliko sati provedenih na terenu bilo je potrebno Aleksndri Krunić i Ani Danilini da savladaju Urlike Eikeri i Eri Hozumi čime su ostvarile plasman u finale ovogodišnjeg izdanja Rolan Garosa kada su ženski dublovi u pitanju - 2:1 (6:7, 6:3, 7:5).
YouTube
pre 1d
YouTube
pre 1d
pre 34 minuta 16: 58
Srpski teniser nije uspeo da se plasira u drugo kolo turnira u Kicbilu
pre 1 sat 16: 19
Bivši hrvatski trener veruje da srpski terniser može da igra i na Olimpijskim igrama u Los Anđelesu 2028. godine.
pre 1 sat 15: 54
Miomir Kecmanović završio je učešće već u prvom kolu ATP turnira iz serije 250 u Kicbilu, pošto je posle velike borbe poražen od Sebastijana Baeza rezultatom 2:1 u setovima (6:3, 3:6, 6:4).
pre 7 sati 10: 10
Obavezno testiranje pola, koje već sprovode sportska međunarodna tela u atletici, skijanju i boksu, naišlo je na kritike stručnjaka za ljudska prava i aktivističkih organizacija.
Ostavite komentar