WTA

Izvor: Tanjug

07.06.2023 13:47
Hadad Maja preko Ons Žaber do polufinala Rolan Garosa: Čeka se Koko Gaf ili Iga Švjontek AP Photo/Christophe Ena

Brazilska teniserka Beatriz Hadad Maja plasirala se u polufinale Rolan Garosa pošto je posle velikog preokreta pobedila Tunišanku Ons Žaber sa 2:1 (3:6, 7:6 (7:5), 6:1) za dva sata i 31 minut.

Žaber, koja je prethodno eliminisala Olgu Danilović, osvojila je prvi set u kom je viđeno čak pet brejkova. Za razliku od prvog seta, u drugom nije viđen nijedan brejk, pa je igran taj-brejk u kom je Brazilka uspela da stigne do izjednačenja.

Gubitak drugog seta očigledno je pao teško Tunišanki, koja u trećem setu nijw postojala na terenu, pa je Brazilka ubedljivo stigla do 6:1 i najvećeg uspeha na Rolan Garosu gde nikad ranije nije prošla ni drugo kolo.

Hadad Maja će u polufinalu igrati protiv pobednice meča Iga Švjontek - Kori Gof. Drugi polufinalni par čine Karolina Muhova i Arina Sabalenka.