Luna Vujović, mlada, "supertalentovana" srpska teniserka, osvojila je prvu profesionalnu titulu u karijeri.
Šesnaestogodišnja srpka teniserka, stigla je do trofeja u Tuniskom gradu Monastir na ITF turniru iz katergorije (15K), postavši jedna od najmlađih srpskih teniserki sa osvojenim "fjučersom".
Vujovićeva je do trofeja stigla iz treće prilike, pre toga je dva puta gubila u finalima, oba puta prošle godine - u Antaliji i Banja Luci. Sada je u finalu savladala četiri godine stariju i čak 400 mesta bolje rangiranu Belgijanku Tamilu Gadamauri, sa 2:0 (7:6 (3), 7:6 (3) ), posle čak dva sata i 30 minuta velike borbe.
Na putu do pehara Luna je izgubila samo jedan set, a prethodno su redom padale i Jeger, Lim, Vavrkevič i Petretik.
Ovaj trijumf omogućio je Vujovićevoj, povratak u Top 1.000 na novoj WTA listi, a priliku da još bolje popravi plasman imaće na još nekoliko turnira iz iste ili slične kategorije koji su preostali do kraja godine.
Ostavite komentar