pre 3 sata 22: 57
Šta se dešava sa šampionskim Liverpulom? PSV se poigravao na "Enfildu", Real strahovao u Pireju
Okončani su današnji mečevi UEFA Lige šampiona...
Profimedia
Srpska teniserka Lola Radivojević nije uspela da obezbedi svoje mesto u glavnom žrebu Rolan Garosa, pošto je u finalu kvalifikacija izgubila od Oksane Selekmeteve sa 6:4, 2:6, 6:4.
Igra naša reprezentativka maratonske dvoboje sve vreme na šljaci glavnog grada Francuske, ali je na kraju ispustila svoje mesto na glavnom turniru u poslednjem momentu. U pitanju je bio još jedan meč koji se završio "foto finišom", a jedan brejk presudio je pitanje pobednika.
Čak 12 brejkova razmenile su dve takmičarke u dva sata tenisa. Radivojevićeva je često bila ta koja je prva ispuštala gemove na svoj servis, pa je neretko morala da se vraća u meč. Imala je loš start, gde je Selekmeteva povela sa 5:2. Iako je uspela malo da ublaži situaciju, nije mogla da izbegne zaostatak u kom se našla.
Brzo je odgovorila, pošto je naredni set naša teniserka dobila na dominantan način. U trećem je doživela veliki kiks, pošto je počela sa 0:3 u gemovima. I pored toga, uspela je da se vrati i odgovori sa tri uzastopna gema, ali je tu i otišla sva energija. Teniserka koja je 146. na WTA rang listi domogla se još jednog vođstva - koje je ovog puta i zapečatilo sdbinu Radivojevićeve.
Francuska nije samo sportska sila, već laboratorija koja već decenijama proizvodi šampione.
Evropski fudbal ulazi u zonu pravne nestabilnosti. Premier liga pokušava da uvede ograničenja potrošnje kroz nova pravila 'anchoring' i 'squad-cost ratio', dok Udruženje profesionalnih fudbalera (PFA) najavljuje tužbe.
Širenjem na Dubai, Beč i Kluž, ABA liga prelazi u novu fazu, od regionalne tradicije do međunarodnog tržišta gde biznis nadjačava geografiju.
Projekt NBA Evrope prelazi iz koncepta u implementaciju. Izvršni direktor NBA Evrope George Aivazoglou potvrdio je da je cilj da liga počne u oktobru 2027. godine, dok komesar Adam Silver taj vremenski okvir naziva "ambicioznim, ali realnim" i naglašava da ne želi odgađanje posle 2028.
Premijer liga je skupo takmičenje u kojem je uspeh teško postići, te je sve izraženija potreba za velikim zaduživanjem kako bi se došlo do željenog uspeha. Nova grupa kreditora sada pokušava da se uključi u ovu igru.
07.06.2025 17: 40
Aleksandra Krunić će u nedelju imati priliku da osvoji prvi Grend slem titulu u karijeri jer će zajedno sa Anom Danilinom otvoriti program na terenu "Filip Šatrije".
06.06.2025 16: 35
Tri seta i isto toliko sati provedenih na terenu bilo je potrebno Aleksndri Krunić i Ani Danilini da savladaju Urlike Eikeri i Eri Hozumi čime su ostvarile plasman u finale ovogodišnjeg izdanja Rolan Garosa kada su ženski dublovi u pitanju - 2:1 (6:7, 6:3, 7:5).
06.06.2025 09: 00
U drugom polufinalu sastaju se Mira Andrejeva- Diana Šnajder protiv Sare Erani i Jasmin Paolini.
05.06.2025 19: 09
Koko Gof je slavila protiv Lois Boason 2:0, po setovima 6:1, 6:2 i plasirala se u finale Rolan Garosa.
pre 7 sati 19: 16
Kazahstanski teniser Aleksander Bublik, imao je sjajnu sezonu iza sebe koju je završio kao 11. teniser planete. U razgovoru za "TNT sports" Bublik je napravio foto-robot, kako po njemu izgleda idealan teniser.
pre 17 sati 09: 10
Tokom intervjua Novak je otkrio da je odbio unosan sponzorski ugovor sa jednom kompanijom za pića zbog ličnih uverenja.
25.11.2025 17: 10
Španski teniser govorio o rivalitetu sa Novakom Đokovićem i Rodžerom Federerom.
24.11.2025 15: 50
Čuveni Grend slem šampion obožava svoj život van profesionalnog sporta.
Ostavite komentar