pre 9 minuta 11: 40
Derbi dana na Afričkom kupu nacija: Nigerija i Tunis u borbi za vrh
Zanimljivo je i to da je Tunis izgubio samo jedan od poslednjih osam susreta protiv Nigerije i želi nastavak pobedničkog niza.
Profimedia
Srpska teniserka Olga Danilović slavila je posle maratona i dva i po sata igre 2:1 (7:6, 4:6, 6:1) Japanku Mojuku Učiđimu i plasirala se u polufinale WTA turnira u Ruanu. Za plasman u finale čeka rivalku a ona će biti pobednik duela izmešđu Suzan Lamels i Sare Rakotomanža.
Neverovatno daramtičan je bio prvi set jer su Učiđima i Danilovićeva igrale u serijama, Japanka je porva napravila brejk, odmah je uzvratila srpska teniserka, koja je u 12. gemu propustila i set loptu.
Ušlo se u taj brek, vodila je Učiđima 1:0, pa Olga 4:1 i čak 6:3. Propustila je Danilovićeva tri set lopte i posle drame i 69 minuta slavila je 11:9 i prelomila prvi set.
Danilovićeva je brejkom otvorila drugi set, a zatim uz dosta muke "zakucala" potvrdu oduzetog seta i povela 2:0. Japanka, koja je 60. na WTA listi ipak je došla sebi i nastavila da se grčevito bori za svaki poen. Dve teniserke su vodile veliku bitku u svakog gemu, ali Olga je uvek birala dobra rešenja kada se lomio duel osim u osmom gemu. Imala je 40:30, ali je izgubila naredna tri poena, pa je Japanka vratila brejk i izjendačila na 4:4.
Taj gubitak gema je potpuno unervozio srpsku teniserku koja je potpuno ispala iz ritma i dozvolila Ućiđimi da osvoji naredna dva gema i izjednači u setovima 6:4.
Treći set je počeo kao i drugi, brejkom Danilovićeve koja je vodila 2:0, pa napravila drugi brejk za 4:1. Uplašili su se u njenom stafu kada je posle 30:0 dozvolila rivalki da dođe do dve brejk lopte, ali se pribrala i nekako uspela da odbrani servis u najdužem gemu, povede 5:1.
Kad sportski direktor Eintracht Frankfurta objašnjava zašto klub zapošljava čak dva stručnjaka za san, on polazi od toga da se igrači mogu razvijati samo ako svakodnevno, predano daju svoj maksimum i da je za to neophodno da imaju dobar san.
U Turskoj su uhapšeni dvojica fudbalera iz najvišeg ranga takmičenja i bivši predsednik jednog kluba iz Superlige, dok se istraga o ilegalnom klađenju širi sa sudija na igrače i funkcionere.
Kup utakmice dugo su bile emotivni simbol fudbala, eliminacija, iznenađenja, mala mesta na velikoj sceni.
Como 1907 je ušao u italijanski fudbal kao anomalija - mali stadion, malo tržište i godinama hronična nestabilnost. Međutim, danas je to najbrže rastući sportsko-poslovni projekat u Seriji A.
Veštačka inteligencija postaje deo svakodnevnog operativnog ritma fudbalskih klubova, ali Bayern je prvi koji je povukao radikalan potez, blokirao je ChatGPT i preusmerio sve zaposlene na svoju AI platformu u privatnom cloudu
15.04.2025 13: 53
Olga Danilović pobedila je u prvom kolu WTA turnira u Ruanu Aleksandru Krunić 2:1 (5:7, 6:0, 6:3) i čeka u nastavku takmičenja bolju iz duela Fruhvirtova-Blinkova.
09.12.2025 15: 30
Australijan open je objavio zvanične liste učesnika za prvi grend slem u sezoni, a na njoj se nalazi čak pet srpskih tenisera i teniserki. Predvodi ih, naravno, Novak Đoković, rekorder turnira sa deset titula i čovek koji će i narednog januara ponovo juriti najveće trofeje u Melburnu.
04.12.2025 14: 59
Teniska federacija Rusije je u samo nekoliko dana ostala bez dve igračice. Kamila Rahimova odlučila je da u nastavku karijere nastupa pod zastavom Uzbekistana, dok je drugi "veći" udarac prelazak Anastasije Potapove, koja će naredne sezone predstavljati Austriju.
01.12.2025 22: 41
Srpska teniserka ima samo reči hvale na račun najboljeg igrača svih vremena.
pre 2 sata 09: 20
Prve službene provere forme Novak će imati na turniru u Adelejdu, od 12. do 17. januara, koji mu služi kao zagrevanje za Australijan open.
pre 13 sati 22: 10
U pitanju je Džek Drejper, koji ima problem sa koštanim nagnječenjem leve ruke.
25.12.2025 22: 15
Grčki teniser Stefanos Cicipas odlučio je da napravi značajnu promenu u nastavku karijere i odustane od dugogodišnje saradnje sa proizvođačem reketa koji je koristio tokom najvećih uspeha.
25.12.2025 10: 36
To je najveća enigma i za tenisku legendu Endi Rodika.
Ostavite komentar