pre 4 minuta 21: 06
(UŽIVO) Crvena zvezda - Barselona (3/4): Zvezda smušeno ušla u drugi deo igre
Pratite uživo prenos na kanalu Arena 1 Premium...
Guliver/Imago Sports
Olga Danilović i Elina Svitolina ukrstile su danas rekete u finalu turnira u Ruanu, obe željne nove WTA titule, ali je samo druga ponela šampionski pehar iz francuskog grada - 0:2 (4:6, 6:7). Posle puna dva sata velike borbe.
Srpkinja je sjajno ušla u duel, odmah oduzevši servis gem bolje rangiranoj rivalki (18), pa ga momentalno potvrdila za obećavajućih 2:0. Vodila je naša graciozna lavica do 3:2, da bi onda brejknuta za 3:3. Od tog trenutka je krenuo uspon Ukrajinke, pa joj je brejk u 10. gemu doneo zasluženu i bitniju prednost, u setovima.
Početak drugog bio je kao indigom preslikan, jer je 39. teniserka sveta ponovo ekspresno brejknula favoritkinju, međutim odmah je usledila identična kontra učesnice završnice više Grend slemova. Iza toga, tas na rezultatskoj vagi ravnomerno je šetao s jedne na drugu stranu. Ni 12. epizoda u tom delu susreta nije promenila odnos snaga.
Uglavnom, neobično mirna 24-godišnjakinja iz Beograda imala je 30:15 u svom gemu, pa gubila i bila na ivici rezultatskog ambisa, ali je s par efektnih udaraca izborila taj-brejk produžetak. I u doigravaju su obe imale svetle i tamne faze, Olga je vodila 6:4, a onda je pala. Unervozila se i učestala sa greškama, a iskusnija rivalka znala je kako to da koristi.
Međutim, nije se dala ćerka nekada slavnog košarkaša Predraga Danilovića, bodrila je sebe, izvlačila maksimum, par puta se hvatala za slamku spasa, ali nije mogla tako unedogled. Dama iz bivše sovjetske republike ipak je bila nešto bolja. I slavila.
Ranije u toku dana, Aleksandra Krunić podigla je pobednički trofej u dubl kategoriji, pošto je Srpkinja u tandemu sa Amerikankom Sabrinom Santamarijom dobila finalni duel protiv kombinacije Linda Noskova (Češka) - Irina Hromačeva (Rusija) - 2:0 (6:0, 6:4).
Lisabon, 20. novembar 2025 - VTEX Connect Europe, vodeći događaj e-commerce industrije, koji je ove godine održan u Lisabonu, okupio je impresivnih 1.800 donosilaca odluka iz više od 40 zemalja. Konferencija, koja se odvijala paralelno s poznatim WebSummitom
U fudbalu ne postoje težinske kategorije. Nema klasifikacija po snazi, veličini ili budžetu, niti ograničenja ko sa kim sme u ring .
Sport na praznike nije globalni standard, to je civilizacijski razdvojen refleks. U SAD i Velikoj Britaniji praznici su vrhunac sportske potrošnje i najskuplji TV slotovi u godini. U ostatku Evrope praznici su crvena linija, stadion se zatvara, a Božić ostaje isključivo porodičan.
Francuska nije samo sportska sila, već laboratorija koja već decenijama proizvodi šampione.
Evropski fudbal ulazi u zonu pravne nestabilnosti. Premier liga pokušava da uvede ograničenja potrošnje kroz nova pravila 'anchoring' i 'squad-cost ratio', dok Udruženje profesionalnih fudbalera (PFA) najavljuje tužbe.
17.04.2025 18: 08
Srpska teniserka, uz dosta truda, uspela da prođe u četvrtfinale takmičenja u Francuskoj.
15.04.2025 13: 53
Olga Danilović pobedila je u prvom kolu WTA turnira u Ruanu Aleksandru Krunić 2:1 (5:7, 6:0, 6:3) i čeka u nastavku takmičenja bolju iz duela Fruhvirtova-Blinkova.
27.10.2024 10: 26
Srpska teniserka slavila u finalu turnira u kineskom gradu, što će joj doneti novi pomak na WTA listi.
26.10.2024 13: 56
Srpska teniserka dobila polufinale turnira u kineskom gradu.
YouTube
pre 2d
YouTube
pre 3d
04.12.2025 14: 59
Teniska federacija Rusije je u samo nekoliko dana ostala bez dve igračice. Kamila Rahimova odlučila je da u nastavku karijere nastupa pod zastavom Uzbekistana, dok je drugi "veći" udarac prelazak Anastasije Potapove, koja će naredne sezone predstavljati Austriju.
02.12.2025 22: 40
Jedanaesti teniser planete Aleksandar Bublik bio je gost podkasta "First&Red" i tom prilikom je podelio jednu veoma interesantnu anegdotu, u kojoj su glavni akteri Novak Đoković i on.
02.12.2025 19: 40
Vremešna teniserka registrovala se u anti-doping agenciji što je uslov za profesionalno takmičenje.
02.12.2025 11: 20
Penzionisani čileanski teniser svedoči ljubavi svojih zemljaka prema Srbinu, dok on misli nešto drugačije.
Ostavite komentar