pre 3 sata 23: 00
Fulam nudi Marku Silvi novi ugovor
Uprava ekipe sa Krejven kotidža namerava da nastavi saradnju sa Portugalcem.
Tanjug/AP Photo/Andy Wong
Novak Đoković moraće još malo da sačeka na jubilarnu, 100. titulu na ATP turu, pošto danas u finalu Mastersa u Šangaju, nije uspeo da savlada trenutno najboljeg tenisera sveta - Janika Sinera. Mladi Italijan po treći put u nizu nadigrao je osvajača 24. grend slem trofeja, došavši do 17 titule u karijeri, a do malog jubileja i 250. pobede na Turu stigao je rezultatom - 7:6 (7:4), 6:3.
Srpski teniser odigrao je odlično u prvom setu, gde je imao visoke procente servisa, da bi u nastavku meča ušao u kontra ritam i posustao. Naročito kada je greškama u taj-brejku dao krila mladom Italijanu. Siner se potom razigrao u drugom setu, iskoristio periode slabe igre Đokovića na mreži i uz ključni brejk u četvrtom gemu stigao do sedme titule ove godine, koju će završiti kao neprikosnoveni lider ATP liste.
Velika borba viđena je u uvodnom setu. Oba tenisera bila su izuzetna na osnovnim linijama, sa gotovo identičnim procentima ubačenog prvog servisa (68 odsto), pa nije bilo nikvakvih šansi za brejk. Đoković je toliko bio dominantan u ovom delu igre, da je u jednom trenutku vezao čak 16 poena na svom servisu, ali, nažalost i Italijan je bio raspoložen. Od forhenda, do servis voleja, sve je išlo niz vodenicu prvog tenisera sveta, pa je uvodni set odlučen morao da se odlučuje u taj-brejku. A, za razliku od pređašnjih susreta, Novak se nije najbolje snašao u ovom domenu gde je tradicionalno veoma uspešan.
Siner je odmah napravio mini brejk, pa je potom oba puta bio uspešan na svom servisu. Đoković je zatim ponovo pogrešio, poslavši lopticu u mrežu za ogromno vođstvo Sinera u taj-brejku (4:0), a stečenu razliku Italijan je bez većih problema sačuvao do kraja, iskoristvši kasnije drugu set loptu - 7:4.
Nošen dobrom igrom iz prethodnog seta, mladi Italijan nastavio je da dominira u i drugom delu igre. Nakon perioda dobrih servis gemova obojice tenisera, Siner je zapeo i u četvrtom gemu (3:1) iskoristio neka slaba rešenja Đokovića na mreži, koja su ga, uzgred, pratila tokom čitavog meča. Već tada se videlo da Novaku ponestaje gasa, usled odlične igre prvog reketa sveta, kome je sve više skakalo samopouzdanje. Poveo je Siner najpre 4:1, pa 5:2... Iako je Srbin bio pod velikim pritiskom u tim trenucima, na sve načine pokušao je da se vrati u meč, ali je Siner, ipak, danas bio nenadmašan na svom servisu.
Širenjem na Dubai, Beč i Kluž, ABA liga prelazi u novu fazu, od regionalne tradicije do međunarodnog tržišta gde biznis nadjačava geografiju.
Projekt NBA Evrope prelazi iz koncepta u implementaciju. Izvršni direktor NBA Evrope George Aivazoglou potvrdio je da je cilj da liga počne u oktobru 2027. godine, dok komesar Adam Silver taj vremenski okvir naziva "ambicioznim, ali realnim" i naglašava da ne želi odgađanje posle 2028.
Premijer liga je skupo takmičenje u kojem je uspeh teško postići, te je sve izraženija potreba za velikim zaduživanjem kako bi se došlo do željenog uspeha. Nova grupa kreditora sada pokušava da se uključi u ovu igru.
Sporting iz Lisabona prikupio je 225 miliona evra prodajom obveznica za modernizaciju stadiona i njegovo pretvaranje u zabavni centar.
Nakon gotovo pet godina pravnog i političkog rata oko projekta Superlige, Real Madrid pokrenuo je novi front, ovaj put sudski.
17.10.2025 08: 00
Italijan ima najbolji skor sa najuspešnijim teniserom sveta svih vremena, u konkurenciji onih što su najmanje deset puta ukrštali rekete sa Srbinom.
16.10.2025 08: 20
U drugom delu žreba, snage su odmerili juče Zverev i Fric, a uspešniji je bio Amerikanac, koji je slavio sa 2:0 po setovima 6:3,6:4. On će danas u polufinalu igrati protiv Karlosa Alkaraza od 18.30 časova.
15.10.2025 23: 25
Legendardni italijanski teniser, Paolo Bertoluči veruje da Janik Siner nije na istom nivou kao Novak Đoković i Karlos Alkaraz.
05.10.2025 18: 45
Igrao se treći set kada je Italijan prišao ka mreži i pružio ruku svom protivniku...
YouTube
pre 10h
YouTube
pre 20h
YouTube
pre 20h
YouTube
pre 20h
pre 16 sati 10: 19
Španac svojim potezom drastično oslabio Dejvis kup selekciju svoje zemlje na finalnom turniru.
17.11.2025 14: 55
Španac je već podigao pogled ka budućnosti i poručio da će sledeće godine biti spreman za novi duel, čak i uz blago provokativan ton prema svom rivalu.
17.11.2025 14: 05
Poslednjih šest meseci, bile su najgore u karijeri ruskog tenisera, čiji su problemi počeli nakon eliminacije na startu Vimbldona.
17.11.2025 10: 40
Siner je sada u međusobnom skoru smanjio na 6:5, a "uteha" Alkarazu je što godinu završava kao broj 1 na ATP listi. Italijan je osvojio šestu titulu u sezoni, 24. u karijeri.
Ostavite komentar