
pre 12 minuta 18: 05
Sada je sve poznato: Bez navijača Albanije u Leskovcu
Predsednik njihovog Saveza je rekao da je to bio dogovor sa FSS pre početka kvalifikacija.
Najbolji srpski teniser Novak Đoković treniraće sa Argentincem Huanom Martinom Del Potrom pred početak US opena. To su zvanično saopštili organizatori poslednjeg grend slem turnira u sezoni.
Kako je potvrđeno, Srbin i Argentinac danas će odraditi zajednički trening na stadionu “Artur Eš”. Đoković i Del Potro su godinama veliki prijatelji, iako su na terenima često vodili žestoke bitke. Svakako će ovo biti spektakl koji privlači veliku pažnju javnosti u Njujorku.
Srbin je branilac titule u Njujorku i četvorostruki šampion US opena, dok je Del Potro jedini grend slem pehar u karijeri osvojio baš na stadionu “Artur Eš” 2009. godine.
"Ovo će biti veoma posebno. Hvala Ju-Es openu i Novaku", napisao je Del Potro na društvenoj mreži najavljujući trening sa nekadašnjim rivalom.
Đoković i Del Potro su odigrali 20 međusobnih duela, a najbolji teniser svih vremena je 16 puta bio bolji. Poslednji zvaničan meč odigrali su u četvrtfinalu mastersa u Rimu 2019. godine.
Argentinac se dugo mučio sa povredama i poslednji meč u profesionalnoj karijeri odigrao je u februaru 2022. godine protiv Federika Delbonisa na turniru u Buenos Ajresu.
US open počinje 26. avgustaa i igra se do 8. speptembra.
Godinama se evropski fudbal delio na "pet najjačih liga" (Englesku, Španiju, Italiju, Nemačku i Francusku) i to je bio analitički okvir, uvrežena kategorija u kojoj se merila moć tržišta, privlačnost zvezda i vrednost TV prava. Međutim, leto 2025. pokazalo je da ta podela više nema smisla.
Nemačka je u Rigi savladala Tursku 88:83 i po drugi put postala prvak Evrope, osvojivši svetsko i kontinentalno zlato
U završnici karijere, vrhunski sportisti biraju između dve strategije. Jedna je "zlatni izlaz", Saudijska Pro liga i, drugačijom logikom, MLS, gde plate, poreski tretman i komercijalni paketi nude rekordne iznose.
Retko ko je tako duboko spojio modu i sport, ne samo kao sponzor, nego kao arhitekta vizualnog identiteta takmičenja, klubova i sportista, kao Giorgio Armani, italijanski modni guru koji nas je napustio prošlog četvrtka.
Bavarski gigant ostao je bez čak 17 igrača, a doveo je samo četvoricu koji realno ulaze u prvi tim. Nadzorni odbor eksplicitno je naložio smanjenje rostera.
23.03.2025 23: 04
Italijanski teniser Lorenco Muzeti naredni je rival Novaka Đokovića na Mastersu u Majamiju.
21.03.2025 13: 50
Đoković takmičenje u Majamiju počinje ovog petka od 20.30 duelom protiv Australijanca Rinkija Hidžikate, 86. tenisera sveta.
21.03.2025 12: 22
Ova odluka izazvala je buru reakcija, a sada se o svemu oglasio i srpski teniser koji je u Majamiju govorio uprav o ovoj temi koja je uzdrmala vrh svetskog tenisa.
21.03.2025 08: 35
Kecmanović će se sastati sa petim nosiocem Kasperom Rudom oko 16 časova po srpskom vremenu.
YouTube
pre 19h
YouTube
pre 19h
YouTube
pre 19h
pre 9 sati 09: 06
Gostujući u podkastu, srpski teniser govorio i o svojim principima u životu.
15.09.2025 11: 50
Najbolja srpska tenisreka Olga Danilović spustila se za stepenik niže u odnosu na prošlonedeljnu WTA listu i sada zauzima 42. poziciju, dok je Nina Stojanović nazadovala za tri mesta i trenutno je 159. igračica na planeti.
15.09.2025 10: 27
Najbolji teniser sveta svih vremena zadržao plasman iz poslednjeg preseka stanja u singl konkurenciji.
13.09.2025 18: 50
Osvajači ključnog poena za tenisku reprezentaciju Srbije protiv Turske, Matej i Ivan, podvlače koliko im je pomogao najbolji teniser sveta ikada.
Ostavite komentar