Ovogodišnje izdanje Vimbldona je sa puno drame i dosta iznenađenja, a postoji šansa da se završnica turnira odigrao bez najboljeg tenisera na ATP rang listi.
Alkaraz će pre mene u penziju: Đoković dobro raspoložen pred četvrtfinale Australijan Opena
komentari (0)
Izvor: Tanjug
22.01.202410:59
Tanjug/AP Photo/Andy WongKarlos Alkaraz
Najbolji teniser sveta, Novak Đoković izjavio je u Melburnu da ima mnogo bolji odnos sa mlađim igračima nego sa Rodžerom Federerom i Rafaelom Nadalom.
Đoković se na konferenciji za medije osvrnuo na nedavnu izjavu Danila Medvedeva, koji se prisetio događaja iz 2017. godine kada su njih dvojica zajedno iz Monte Karla stigli su Niš, gde su Srbija i Rusija igrale u Dejvis kupu.
"Zahvaljujem se Danilu na lepim rečima. Prijatno me je iznenadio. On jeste tu priču već ispričao, ali jako cenim način na koji ju je ispričao. Hvala mu što je tako preneo ljudima. Ja takođe imam najlepše mišljenje o njemu kao osobi, kolegi, ali i kao jednom od mojih najvećih rivala u poslednjih pet godina. Znam da je momak sa pravim vrednostima. U pravu je kada kaže da velika većina igrača sa njim ima dobar odnos. Ja vidim to u svlačionici, njegov tim i on trude se da imaju dobru komunikaciju sa svima", rekao je Đoković na konferenciji za srpske medije, a prenosi Tanjug.
On je ponovio da su njegovi najveći rivali Rodžer Federer i Rafael Nadal, ali je i naglasio da je sa Špancem imao mnogo veće rivalstvo nego sa Švajcarcem.
Tanjug/AP Photo/Andy Wong
najbolji teniser sveta Novak Đoković
"Ne kajem se što nisam završio karijeru sa Federerom, ili da uradim to sa Nadalom. Oni jesu moji najveći rivali koje sam ikada imao. Pogotovo Nadal, to sam već rekao i to se nikada neće promeniti. Ta količina energije utrošena na naše rivalstvo svih ovih godina i to koliko smo puta igrali jedan protiv drugog... Nemoguće je da bilo šta drugo to nadvlada", naveo je najbolji teniser sveta i dodao:
"Nemoguće je da odigram 60 mečeva sa Karlosom Alkarazom. To neće biti moguće, jer on će pre mene završiti karijeru. Šalim se, uživam u rivalstvima sa svim tim momcima i imamo jako lep odnos. Alkaraz, Medvedev, Siner, svi koji su tu u vrhu, Zverev, Cicipas... Lepo se slažem sa svima. Ako bih poredio odnos koji sam imao sa Federerom i Nadalom, sa odnosom sada sa mlađim kolegama, ovo je mnogo bolje. Lepši je odnos, uživam u tome. Otvoreniji je odnos, komunikativniji su. Ne znam, lepše se slažem s njima", zaključio je Đoković.
Đoković u noći između ponedeljka i utorka oko 04.30 časova igra četvrtfinalni meč australijan Opena protiv Amerikanca Tejlora Frica.
Najbolji teniseri sveta u Melburnu se bore za titulu na prvom Grend slemu u sezoni, ovog ponedeljka je na startovala druga nedelja Australijan Opena, a Novak Đoković je dočekuje kao prvi teniser sveta, a to je njegov 409. put u karijeri da sedmicu započinje kao lider.
Španski teniser Rafael Nadal, osvajač rekordnih 14 titula na Rolan Garosu, oprostio se danas od navijača u Parizu na emotivnoj svečanosti na terenu "Filip Šatrije".
Novak Đoković porazio je Karlosa Alkaraza u četvrtfinalu Australijan opena rezultatom 4:6, 6:4, 6:3, 6:4 nakon tri i po sata mukotrpne borbe gde su oba tenisera pokazala izvanredan nivo igre.
Ovogodišnje izdanje Vimbldona je sa puno drame i dosta iznenađenja, a postoji šansa da se završnica turnira odigrao bez najboljeg tenisera na ATP rang listi.
Vest da Crystal Palace možda neće zaigrati u Evro ligi naredne sezone, prvi put u svojoj 120-godišnjoj istoriji, otvorila je niz pitanja o održivosti modela vlasništva nad više klubova, poznatijeg kao Multi-Club Ownership (MCO).
Dyn Media je, kako je Bloomberg News izvestio u oktobru, u saradnji s UniCredit bankom istraživala interesovanje TV emitera i finansijskih investitora.
Kada je Oklahoma City Thunder postao NBA prvak 2025. godine, analitičari su slavili sistem koji omogućava malim tržištima da dosegnu vrh. Međutim, dok je sportska meritokratija trijumfovala, publika nije bila impresionirana.
New Balance, brend dugo poznat po patikama za trčanje, ulazi na košarkašku scenu, a njihov izbor je 18-godišnji Cooper Flagg, krilni igrač visok 206 cm sa Duke univerziteta.
Ovim trijumfom "drugi reket" sveta treći put u karijeri je obezbedio plasman među četiri najbolja učesnika na prvom Grend slemu u sezoni, a rival u borbi za finale će mu biti pobednik susreta Novak Đoković - Kralos Alkaraz koji počinje u 11.00 časova.
Novak Đoković na Austrlijan openu juri svoju 25. grend slem titulu u karijeri, a prva ozbiljna prepreka na tom putu stiže već u četvrtfinalu, gde se susreće sa Špancem Karlosom Alkarazom.
Ovogodišnje izdanje Vimbldona je sa puno drame i dosta iznenađenja, a postoji šansa da se završnica turnira odigrao bez najboljeg tenisera na ATP rang listi.
Ostavite komentar