pre 19 minuta 08: 10
Tristan Vukčević dvocifren u porazu Vašingtona: Mičel i Klivlend kaznili domaćina
Srpski košarkaški reprezentativac solidan u novom porazu svog tima.
Profimedia
Španski teniser Rafael Nadal, osvajač rekordnih 14 titula na Rolan Garosu, oprostio se danas od navijača u Parizu na emotivnoj svečanosti na terenu "Filip Šatrije".
"Mnogo emocija sam doživeo ovde. Hvala svima u organizaciji što ste mi dali priliku da se oprostim na najbitnijem terenu u mojoj karijeri", istakao je Nadal.
Neverovatna priča počela je 2004. godine kada sam prvi put došao, jedva sam mogao da hodam zbog povrede stopala i tada sam došao na teren sa štakama, nadajući se da ću igrati sledeće godine, podsetio je Nadal.
"Prvi meč odigrao sam protiv mog prijatelja iz detinjstva i velikog rivala Rišara Gaskea. Od tog trenutka sam razumeo šta znači Rolan Garos. Doživeo sam sve u ovih 20 godina, imao sam najveće rivale kao što su Endi, Novak i naravno Rodžer. Ništa ne bi bilo isto bez tih rivalstava, koji su nas sve naterali da rastemo iz dana u dan", rekao je Nadal, a potom su mu se trojica najvećih rivala pridružili na terenu.
"Novače ti još ne znaš, ti Endi verovatno znaš, a sa Rodžerom sam pričao o tome već, potpuno je drugačije sve kada završite karijeru, nema više nervoze i ostalog. Svi smo ostvarili svoje snove, igrali smo najbitnije mečeve u karijerama, stvorili sjajna rivalstva, ali pokazali svetu da možemo da se borimo na lep način – da se borimo, ali da se i poštujemo", naglasio je Nadal.
Mnogo mi znači što ste svi tu, mnogo ste mi problema zadavali na terenu, ali sam uživao da svaki dan idem do limita da bih se takmičio sa vama, dodao je Španac.
"Tenis je samo igra, na kraju krajeva. Sve mi znači to što ste vi svi ovde i sjajna je poruka svetu to što možemo da budemo prijatelji, mada smo veliki rivali. Hvala vam mnogo na svemu svih ovih godina. Nadam se da ćemo nastaviti da radimo dobre stvari za naš sport", poručio je Nadal.
Como 1907 je ušao u italijanski fudbal kao anomalija - mali stadion, malo tržište i godinama hronična nestabilnost. Međutim, danas je to najbrže rastući sportsko-poslovni projekat u Seriji A.
Veštačka inteligencija postaje deo svakodnevnog operativnog ritma fudbalskih klubova, ali Bayern je prvi koji je povukao radikalan potez, blokirao je ChatGPT i preusmerio sve zaposlene na svoju AI platformu u privatnom cloudu
Lisabon, 20. novembar 2025 - VTEX Connect Europe, vodeći događaj e-commerce industrije, koji je ove godine održan u Lisabonu, okupio je impresivnih 1.800 donosilaca odluka iz više od 40 zemalja. Konferencija, koja se odvijala paralelno s poznatim WebSummitom
U fudbalu ne postoje težinske kategorije. Nema klasifikacija po snazi, veličini ili budžetu, niti ograničenja ko sa kim sme u ring .
Sport na praznike nije globalni standard, to je civilizacijski razdvojen refleks. U SAD i Velikoj Britaniji praznici su vrhunac sportske potrošnje i najskuplji TV slotovi u godini. U ostatku Evrope praznici su crvena linija, stadion se zatvara, a Božić ostaje isključivo porodičan.
16.03.2024 20: 51
Bivši švajcarski teniser Rodžer Federer rekao je da i dalje voli da gleda mečeve kad može, a posebno Novaka Đokovića, i ističe da mu je žao što se Rafael Nadal muči sa povredama.
08.03.2024 10: 59
Srpski teniser, Novak Đoković svestan je da se polako završava jedna era u svetskom tenisu i da on i Rafael Nadal neće moći još dugo da se nose sa mnogo mlađim igračima.
20.02.2024 08: 59
Ruski teniser Andrej Rubljov izjavio je pred početak turnira u Dohi, da je srpski teniser Novak Đoković najbolji u istoriji ovog sporta.
15.02.2024 09: 40
Rafael Nadal stavio je Novaka Đokovića na prvo mesto u istoriji tenisa.
pre 10 sati 21: 38
Jedan od najboljih tenisera u istoriji, "kralj šljake" i osvajač 22 Grend slem trofeja Rafael Nadal, morao je da se podvrgne operaciji desne ruke.
pre 14 sati 18: 22
Pored toga moraće da plati 70.000 dolara, i neće se moći pojavljivati na turnirima pod okrivljem ITIA, ne samo kao igrač, već kao i trener, ili posmatrač.
11.12.2025 19: 33
Čuveni list "Gazeta delo Sport" je birao italijanskog sportistu godine i iako imaju dvostrukog osvajača Grend slema u 2025. godini, ovo priznanje je otišlo u ruke Lorenca Muzetija.
11.12.2025 08: 20
Tokom boravka u Kopenhagenu, Đoković je obišao gotovo sve najpoznatije gradske lokacije, ali nije zapostavio ni trening. U jednom od video-zapisa vidi se kako trči u ranu zoru, dok je veći deo grada još uspavan.
USKORO!
Sve o sportu na jednom mestu
APP TV Arena sport
2 dana
Ostavite komentar