ATP

Pobeđuje Đoković, ali pobeđuje i Alkaraz: Španac prošao u treće kolo US Opena

01.09.2023 08:12
Pobeđuje Đoković, ali pobeđuje i Alkaraz: Španac prošao u treće kolo US Opena Tanjug/AP Photo

Španski teniser Karlos Alkaraz plasirao se u treće kolo US Opena, pošto je bez većih problema izbacio Lorjda Harisa - 3.0 (6:3, 6:1, 7:6).

Za trijumf 177. sa ATP liste dovoljno mu je bilo svega dva sata i 28 minuta igre, a autsajder iz Južnoafričke Republike to malo muke priredio mu je samo u trećem setu, zbog egal borbe odlučenom tek u taj-brejku.

Pre toga je osvajač poslednjeg Vimbldona i najveći takmac Novaka Đokovića, već duže vreme, lagano gomilao gemove, mada je rival u svakom od setova prvi imao brejk šanse.

Pošto ih je propušta stizala mu je surova kazna od neverovatnog tenisera sa Pirineja, koji je našao način da ga spusti na zemlju i kada se Haris ponadao četvrtom setu.

Ovo je bio Karlosov 13. trijumf u 14 dosadašnjih nastupa u glavnom žrebu na "Flašing Medouzu", čime je izjednačio rekord "open ere", u vlasništvu Džona Mekinroa i Lejtona Hjuita.

U narednom kolu US Opena, Alkarazu će protivnik biti 26. igrač sveta, Den Evans iz Engleske.