pre 17 minuta 04: 57
(UŽIVO) NBA draft: Lejkersi "ukrali" želju Denvera
NBA draft 2026 počinje u 2 časa posle ponoći, a Oklahoma Siti i San Antonio ulaze u veliko veče sa čak pet pikova.
Tanjug/AP Photo/Kirsty Wigglesworth
Karlos Alkaraz pobedio je Novaka Đokovića u finalu Vimbldona, skinuvši ga sa trona posle četiri pune godine, a nakon meča govorio je o tituli u Londonu i odlučujućem meču sa šampionom.
"Ovo je ostvarenje sna za mene. Lepo je osvojiti turnir, ali i čak i da sam izgubio, ne bih žalio. I tada bi bio ponosan na sve što sam uradio. To što sam bio deo istorije i teren delio sa legednom ovog sporta. Imao sam priliku da se borim na ovom nivou, što je velika stvar za mene, budući da trava nije najidealnija podloga za mene. Ipak, mnogo sam srećan što sam uspeo da pobedim, a trijumf bih posvetio porodici i svom stručnom štabu koji su bili uz mene celo vreme", rekao je Alkaraz neposredno po završetku meča.
Uvodni set nije najbolje počeo. Samo jedan osvojen gem i velikih 6:1 za Novaka Đokovića...
"Posle prvog seta, znao sam da moram da podignem nivo. Nisam želeo da se obrukam pred ovim ljudima koji su došli da nas gledaju i u tome sam uspeo", rekao je Alkaraz, koji se potom obratio Đokoviću, izmamivši osmehe publike.
Naime, Španac je hteo da pohvali Novakovo iskustvo, ali je teško udeliti kompliment, a da se ne spomenu godine (36).
"Ti si neverovatan igrač i velika inspiracija. Ti si jedan od igrača koje sam pratio kada sam dete bio. Imas ogromno iskustvo i imam utisak da si počeo da osvajaš velike turnire još od kako sam se rodio. Prošao si mnogo toga, imaš 36 godina...", a kada su publika i sam Đoković počeli da se smeju, Alkaraz je promenio temu i izlaganje završio o španskom kralju, koji je po drugi put gledao Karlosa kako osvaja titulu.
"Hvala što ste došli, donosite mi sreću i mogli biste da nastavite taj trend", zaključio je Španac.
Bila je to jesen 2022, Bayer Leverkusen je bio klub koji mnogi nemački novinari nisu svrstali ni u prvih pet u Bundesligi. Bez naslova prvaka, s nadimkom koji boli - Neverkusen.
Dok se Lionel Messi pripremao da izađe na teren za prvu utakmicu svog šestog i poslednjeg FIFA Svetskog prvenstva, Argentinci su jurili drugačiji trofej: njegovu nedostižnu zlatnu sličicu.
Kada je Nike Inc. predstavio šestominutnu reklamu za Svetsko prvenstvo, pažnja se usmerila na glumačku i sportsku postavu koja je uključivala fudbalske zvezde Cristiana Ronalda i Kyliana Mbappéa, uz imena poput Kim Kardashian.
Međunarodni sportski događaji obično su veliki generatori prihoda. A nema veće pozornice od Svetskog prvenstva u fudbalu.
Nakon što su Zelenortska Ostrva u ponedeljak odigrala 1:1 sa Španijom, ostvarivši jedan od najneočekivanijih rezultata u tokom ovogodišnjeg Svetskog prvenstva u fudbalu, sve oči bile su uprte u njihovog golmana koji je teren napustio u suzama.
06.07.2025 21: 53
U četvrtfinalu Karlos Alkaraz će igrati protiv Kamerona Norija.
04.07.2025 08: 40
Inače meč između mađarskog tenisera Martona Fučoviča i Francuza Gaela Monfisa, u drugom kolu Vimbldona, prekinut je zbog mraka pred peti set pri rezultatu 2:2 (6:4,1:6, 4:6,7:6(5)).
02.07.2025 19: 15
Karlos Alkaraz je savladao Olivera Taverta 3:0, po setovima 6:1, 6:4, 6:4 i plasirao se u treće kolo Vimbldona.
30.06.2025 19: 19
Znatno teže nego što su mnogi mislili, Karlos Alkaraz se plasirao u treće kolo Vimbldona.
YouTube
pre 2h
YouTube
pre 2h
YouTube
pre 5h
YouTube
pre 8h
pre 10 sati 19: 11
Nikome nije bilo jasno šta se dešava.
pre 12 sati 16: 57
Pohod ka tituli...
pre 18 sati 11: 04
Suspendovana češka teniserka Marketa Vondroušova oglasila se nakon izrečene četvorogodišnje suspenzije istakavši da nije napravila prekršaj i da je tokom prethodnih sedam meseci proživela najteže trenutke u životu
22.06.2026 22: 29
Srbija će imati za koga da navija.
Ostavite komentar