pre 3 minuta 13: 45
(UŽIVO) Svetsko prvenstvo 2026: Madibo suspendovan, hvalospevi na račun BiH, niko kao Saibari...
Sva dešavanja iz SAD, Kanade i Meksika možete pratiti u našem LIVE blogu.
Tanjug/AP Photo/Alberto Pezzali
Nekada je bio prvi kritičar Novaka Đokovića i zbog toga ga mnogi navijači srpskog tenisera nisu voleli. Danas je Mats Vilander neko ko možda i najviše hvali rekordera po broju osvojenih grend slem titula i verovatno najboljeg tenisera u istoriji "belog sporta".
Šveđanin ne štedi na Novaku lepe reči ni za vreme ovogodišnjeg Vimbldona, turnira na kojem Đoković brani trofej i gde će u petak igrati polufinale protiv Janika Sinera. Vilander je prosto oduševljen igrom Srbina, što potvrđuju njegove izjave na Eurosportu, gde godinama radi kao stručni komentator
"Novak Đoković očigledno ide po 24. grend slem, time bi izjednačio rekord Margaret Kort kao najbolji ikada u tenisu, bilo da je muško ili žensko. Margaret Kort je uradila to kada nije bila 'open era', nije baš za poređenje, ali je broj. On će biti najbolji ikada. Za mene nije samo najbolji ikada u poređenju sa drugima, mislim da smo u 2023. godini videli najbolju verziju Novaka Đokovića", u dahu priča Vilander.
Zatim se nekadašnji teniski šampion osvrnuo na prethodna dva ovogodišnja grend slema, na kojima je Đoković osvojio titule.
"Način na koji je osvojio Australijan open je neverovatan. Udarao je forhend jače nego ikada pre, da li je to bilo zbog male povrede u desnoj nozi, da li se osećao opuštenije, ne bih rekao... Onda smo videli Rolan Garos, gde je bio potpuno neverovatan u polufinalu protiv Karlosa Alkaraza. Diktirao je igru sa 36 godina, da li je s godinama to shvatio, da mora da bude agresivniji jer neće moći da se oporavi od dugih mečeva kao ranije", zapitao se Vilander.
"Sa ovim, on je bolji igrač, udara lopte jače. Očito je postao sve pametniji i pametniji. On je i kao mlad igrač bio pametan, ali teniski IQ sada više dolazi do izražaja u njegovoj igri, bekhend slajs, izlazak na mrežu, drop šotovi... svaki aspekt njegove igre je sada bolji nego što je ikada bio. Možda kretanje nije zbog njegovih godina. Ali, za mene Novak nije samo najbolji ikada u muškom tenisu, već je i najbolja verzija sebe ikada", rekao je Vilander.
.
Bila je to jesen 2022, Bayer Leverkusen je bio klub koji mnogi nemački novinari nisu svrstali ni u prvih pet u Bundesligi. Bez naslova prvaka, s nadimkom koji boli - Neverkusen.
Dok se Lionel Messi pripremao da izađe na teren za prvu utakmicu svog šestog i poslednjeg FIFA Svetskog prvenstva, Argentinci su jurili drugačiji trofej: njegovu nedostižnu zlatnu sličicu.
Kada je Nike Inc. predstavio šestominutnu reklamu za Svetsko prvenstvo, pažnja se usmerila na glumačku i sportsku postavu koja je uključivala fudbalske zvezde Cristiana Ronalda i Kyliana Mbappéa, uz imena poput Kim Kardashian.
Međunarodni sportski događaji obično su veliki generatori prihoda. A nema veće pozornice od Svetskog prvenstva u fudbalu.
Nakon što su Zelenortska Ostrva u ponedeljak odigrala 1:1 sa Španijom, ostvarivši jedan od najneočekivanijih rezultata u tokom ovogodišnjeg Svetskog prvenstva u fudbalu, sve oči bile su uprte u njihovog golmana koji je teren napustio u suzama.
22.06.2026 22: 29
Srbija će imati za koga da navija.
21.06.2026 21: 13
Novi pkušaj...
19.06.2026 11: 57
Legendarni Nemac izdvojio je najbolje igrače u svakom elementu igre, a osvrnuo se i na svoju karijeru
15.06.2026 08: 48
Kada je reč o ostalim srpskim predstavnicima, Hamad Međedović nalazi se na 67. mestu ATP liste, dok je Miomir Kecmanović 80. teniser sveta. Dušan Lajović zauzima 139. poziciju, Laslo Đere je na 225. mestu, dok mladi Ognjen Milić nastavlja uspon i trenutno je 359. na ATP listi.
pre 59 minuta 12: 50
Toplotni talas koji je zahvatio Evropu poslednjih dana brine i organizatore trećeg Grend slema sezone
pre 18 sati 19: 01
Lajović uspešan u kvalifikacijama za Vimbldon, dok je Laslo Đere završio učešće.
pre 22 sata 15: 14
Italijan pred početak Vimbldona poručio da su zadravstveni problemi sanirani
24.06.2026 12: 51
Najbolji srpskih teniser svih vremena bez pompe odustao od nastupa u Hurlingemu
Ostavite komentar