pre 12 minuta 13: 35
Ostoja Mijailović otkrio kako će se rešiti plata Džabari Parkera
KK Partizan je spreman da se nađe zajedničko rešenje, kojim bi bile zadovoljne obe strane.
Tanjug/AP Photo/Alberto Pezzali
Janik Siner ostvario je uspeh karijere posle pobede nad Romanom Safijuljinom u borbi za mesto među četiri najbolja tenisera na Vimbldonu (3:1), što je ujedno i njegovo prvo polufinale nekog grend slem turnira. Ali, sada ga čeka najveći izazov u Londonu - Novak Đoković, aktuelni šampion Vimbldona.
Njihov duel na programu je u petak u 15 časova. Što se statistike tiče, ona je na strani Đokovića. Do sada su dva puta odmerili snage, a u oba navrata slavio je srpski teniser. Poslednji put, upravo na Vimbldonu prošle godine kada je nakon preokreta slavio u pet setova, o čemu je govorio i Italijan, koji je na konferenciji za medije upitan da li očekuje sličan meč u petak.
"Prvo treba da budem dva seta u prednosti. U suprotnom, ovo će biti potpuno drugačiji meč nego prošle godine. Poznaje me bolje i ja poznajem njega bolje. Mislim da će takođe biti malo i taktički meč više. Ali u neku ruku i mentalno. Uvek je teško igrati ovde, naročito protiv Novaka na grend slemovima. Biće to teška misija. Međutim, srećan sam. Boriću se za svaku loptu. Uživaću u momentu, znajući da mogu da idem snažno, pokušavajući da ga pobedim. Ali, imamo dva dana slobodno, pokušaću da radim na nekoliko stvari koje ću možda koristiti u sledećem meču, videćemo kako će to izgledati."
Na putu do polufinala Janik Siner nije imao prilike da se sastane sa igračem iz Top 50 liste, ali prema njegovom mišljenju, to ne bi trebalo da predstavlja problem pred duel sa braniocem trofeja.
"Ne gledam to tako, jer svaki igrač koji dođe ovako daleko, znači da je veoma dobar igrač. Mislim da je Roman igrao na veoma visokom nivou, mnogo većem od nejgovog renkinga. Mislim da ispred sebe ima veoma dobar ostatak godine. Sa druge strane, pobeđivao sam top igrače u prošlosti takođe na ovim terenima. Svaki meč shvatam sa posebnom pažnjom, pokušavajući da pobedim rivala, a onda ćemo videti kako će biti", zaključio je Siner.
Podsetimo, Novak Đoković pobedio je prethodno Andreja Rubljova u četiri seta, za njegovo 14. vimbldonsko polufinale i 26. trijumf u nizu na Otvorenom prvenstvu Engleske.
Među zvanicama su bili Mark Zuckerberg, David Ellison, Scott Bessent, kao i članovi Trumpove porodice. Komentator tokom borbi bio je popularni podkaster Joe Rogan.
FIFA je u budžetu predvidela rekordne prihode za Svetsko prvenstvo u Severnoj Americi.
Otvaranje Svetskog prvenstva u fudbalu gledalo je 1,2 milijarde, prokazuju prve procene. To je deset puta više nego što je bila gledanost finala Super Bowla koji pratilo 125,6 miliona gledalaca.
Sledi početak FIFA Svetskog prvenstva u fudbalu, ali za Comcast Corp. Telemundo ono je u pripremi već više od dve godine.
Svetsko prvenstvo u fudbalu često se naziva najvećim sportskim događajem na planeti. Međutim, u SAD se ne doživljava tako.
14.05.2026 13: 00
Nedavno je Novak Đoković imao zanimljivu izjavu o stilu igre Karlosa Alkaraza, za kojeg je istakao kako je "pokupio" sve najbolje od velike trojke - Rodžera Federera, Janika Sinera i njega samog.
06.05.2026 21: 45
Janik Siner je prethodnog vikenda osvojio Masters u Madridu i tako uvećao prednost na ATP rang listi u odnosu na drugoplasiranog Karlosa Alkaraza.
04.05.2026 09: 26
Novi šampion Mastersa u Madridu svestan koliko mora još da radi da bi jednog dana dostigao Novaka. Možda...
03.05.2026 20: 28
Nakon puna dva meseca...
YouTube
pre 7h
YouTube
pre 7h
YouTube
pre 7h
YouTube
pre 9h
pre 2 sata 11: 10
Teodora Kostović je napredovala za jednu poziciju i sada je na 181. mestu, dok je Olga Danilović napravila četiri koraka unazad i trenutno je na 201. poziciji na WTA listi.
pre 5 sati 08: 48
Kada je reč o ostalim srpskim predstavnicima, Hamad Međedović nalazi se na 67. mestu ATP liste, dok je Miomir Kecmanović 80. teniser sveta. Dušan Lajović zauzima 139. poziciju, Laslo Đere je na 225. mestu, dok mladi Ognjen Milić nastavlja uspon i trenutno je 359. na ATP listi.
pre 19 sati 17: 55
Hrvatska teniserka prošla je neverovatan put ove godine na turniru u Londonu
pre 20 sati 17: 00
Opet bolji u finalu od sunarodnika...
Ostavite komentar