pre 17 minuta 11: 45
Feran Tores je "devetka" PSŽ za het-trik u Ligi šampiona
Španski napšadač i oficijalno predstavljen u Parizu.
Guliver/AP Photo/Manu Fernandez
Stefanos Cicipas ponovo uživa u tenisu nakon značajnih promena u svom timu.
Grk je nedavno osvojio prvu titulu u sezoni na turniru u Gštadu pre nego što je stigao na kanadski masters. Bivši finalista Grend slema morao je da se kvalifikuje za glavni žreb prvi put posle mnogo godina igranja na vrhunskom nivou. Uprkos tome što je poražen u drugom kolu Montreala od Žoaoa Fonseke (7:6, 7:5) veruje da konačno ima trenersku strukturu koju želi nakon što je okončao dugogodišnje profesionalno partnerstvo sa svojim ocem, Apostolasom.
Stefanos je priznao da je odluku trebalo da donese znatno ranije. Istakao je da je previše dugo čekao da napravi tu krupnu promenu.
Odnos između Stefanosa i Apostolasa Cicipasa bio je jedno od najprepoznatljivijih partnerstava oca i sina na ATP turu. Otac ga je vodio tokom uspona ka vrhu, a Stefanos se pod njegovom palicom takmičio na Grend slemovima i stigao do trećeg mesta na ATP listi. Međutim, često su stvarali vidljive tenzije na terenu, a Stefanos sada smatra da je pokazao previše strpljenja pre nego što je preuzeo kontrolu nad svojim profesionalnim okruženjem.
Za Grka, najveća razlika je jednostavna - odluke sada donosi onako kako on želi.
"Ova promena je trebalo da se desi mnogo ranije. Mislim da sam bio previše strpljiv i previše ljubazan u načinu na koji sam se nosio sa određenim stvarima. Predugo mi je trebalo da donesem ovakvu odluku. Sada radimo stvari onako kako ja želim. Želim da radim sa trenerom sa kojim sam zadovoljan. Tomas je neko kome verujem, a Patrik stručno nadgleda kompletan rad. To su ljudi koji su sa mnom od prvog dana, koji veruju u napredak i koji žele najbolje za mene. Najvažnije je raditi sa ljudima koji su spremni da vas maksimalno podrže", poručio je Cicipas, trenutno 53. igrač sveta.
Grk nije krio da je imao komplikovanu dinamiku sa svojim ocem. On je ukazao na Bena Šeltona i njegovog oca Brajana kao primer odnosa koji ponekad želi da je i sam doživeo u profesionalnom tenisu. Brajan je pratio Bena tokom njegovog brzog uspona, dok je naizgled pronalazio ravnotežu između uloga oca i trenera mladog igrača - nešto čemu se Stefanos divi.
Kaže da ne može da promeni ono što je bilo prethodnih godina, da njegovo partnerstvo sa ocem jeste pomoglo da napravi većinu njegovih najboljih rezultata u njegovoj karijeri, ali i napominje da mu je bilo potrebno drugačije okruženje da bi krenuo napred.
"Ponekad poželim da je moj odnos sa ocem kao kod Bena Šeltona. Ponekad vidim njegovog oca i pomislim u sebi da je upravo tako otac trebalo da podržava dete u vrhunskom tenisu. On je savršen primer. Ponekad poželim da je tako bilo i kod mene. Nažalost, nije", rekao je Stefanos Cicipas.
Oko 26 odsto investitora iz generacije Z, rođenih između 1997. i 2007. godine, navelo je da sportsko klađenje posmatra kao nameran i trajan deo svojih finansijskih planova.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
24.04.2026 14: 58
U slučaju da Karlos Alkaraz zaista propusti Pariz, odnos snaga na turniru mogao bi značajno da se promeni. U prvi plan bi tada iskočio Janik Siner, ali bi se otvorio i prostor za ostale favorite.
04.04.2026 12: 05
Poznati stručnjak ističe da je populacija koja voli ovaj sport starija, što nije dobro.
29.03.2026 21: 35
Nekada treći igrač sveta, prema njegovim rečima, previše lično je doživeo kritike hrvatskog stručnjaka, nakon čega je usledila i javna polemika.
27.03.2026 10: 01
Svoje tvrdnje je i objasnio...
pre 2 sata 10: 00
Vratio je film na svoj prvi Masters turnir - u Sinsinatiju...
pre 3 sata 08: 22
Novak ima priliku da ga "osveti"...
pre 13 sati 22: 20
Najbolji teniser sveta svih vremena borbu za novu titulu počinje prvog dana vikenda.
pre 21 sat 14: 59
Kim Klajsters objasnila zašto Beloruskinja ostvaruje lošije rezultate u poslednje vreme
Ostavite komentar