ATP

Alkaraz se namučio na travi u Londonu i u taj breku slomio Riderkneha

20.06.2023 19:02
Alkaraz se namučio na travi u Londonu i u taj breku slomio Riderkneha Tanjug/Adam Davy/PA via AP

Karlos Alkaraz je izašao prvi put na travu ATP turnira u Londonu i malo je nedostajalo da ispadne u prvom kolu. Ipak, svetski broj "dva" je posle dva sata i 37 minuta tek u taj breku trećeg seta uspeo da slomi otopr Artura Ridenkneha 2:1 (4:6, 7:5, 7:6).

Francuz je dobio prvi set u uzbudljivoj završnici gde je dva puta uspeo da oduzme servis Špancu i slavi 6:4. U drugom setu nije bilo ni brejk lopti do 11. gema. Alkaraz je odigrao sjajno, poveo je 40:0, a zatim drugu brejk loptu pretvorio u vođstvo od 6:5. Imao je mnogo muka da završi set, rival je uspeo da anulira 15:40, ali ne i da izjednači. Alkaraz je iskoristio treću set loptu za izjednačenje - 7:5.

Treći set je počeo brejkom Riderkneha, ali je Španac ubrzo uzvratio brejk i onda se pobednik rešavao u tej breku. Alkaraz je pokazao klasu i na kraju dobio taj deo 7:3.

Alkaraza, koji je izgubio od Đokovića u polufinalu Rolan Garosa, u drugom kolu čeka Čeh Jirži Lehečka koji je u prvom kolu eliminisao Davidoviča Fokinu 2:0 (7:6, 6:3).