pre 6 minuta 17: 32
Fenerbahče javno priznao uplitanje politike u transfer Kantea: Turski velikan zahvalan predsedniku
Klub iz Istanbula nije mogao sam da dovede iskusnog vezistu iz Saudijske Arabije.
Guliver/PeterxDovgan
Tokom bogate karijere španski fudbaler Huan Mata nosio je dresove Valensije, Čelsija, Mančester junajteda, Galatasaraja, Visel Kobea i Sidneja, dok je od prošle sezone aktivan u Melburnu.
On nije krio zadovoljstvo što je imao priliku da bude u boksu najboljeg tenisera na svetu.
"Ovo je velika čast za mene što sam imao mogućnost da budem u boksu Đokovića. Već godinama pratim Novaka, i bilo mi je zadovoljstvo što sam uživo pratio takvu sportsku veličinu", kazao je Mata.
Podsetimo, da je i Đoković govorio u superlativu o španskom igraču, koji je ostavio dubok trag u fudbalu.
"Zaista mi je bilo drago što sam ga video na tribinama i zahvalan sam mu što je došao. Velika je privilegija ugostiti sportistu takvog renomea, osvajača Svetskog prvenstva i brojnih trofeja sa reprezentacijom Španije i evropskim klubovima", izjavio je Đoković i dodao:
"Nismo uspeli da se sretnemo nakon meča, ali se međusobno pratimo već godinama. On je, poput mene, veteran svog sporta. Znam da trenutno igra ovde, iako nisam siguran u tačan raspored niti za koji melburnški klub nastupa. Ipak, potrudiću se da, ako se ukaže prilika, odem na neku utakmicu i pružim podršku".
Cene karata za Super Bowl, koji se igra 8. februara, važe za druge najviše u istoriji i u proseku iznose oko 8.230 dolara po ulaznici.
Odlazak Enza Maresce iz Chelseaja izgleda kao još jedna epizoda kluba ne uspeva da stabilizuje klupu. Međutim, ovaj slučaj je ilustracija dublje promene – trener više nije centralna figura moći, već deo šire organizacione slagalice.
Za nagradni fond na ovogodišnjem Australijan openu izdvojena je najveća suma u istroiji ovog turnira, čak 77,6 miliona američkih dolara, što je 16 odsto više u odnosu na 2025. Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale ovog turnira, uvećavši zaradu od nagrada za nešto više od 870.000 dolara bruto.
Vrednost fudbalskih liga u Adria regionu najčešće se poredi kroz ukupne iznose, ali takav pristup brzo nailazi na jednostavan problem: lige nemaju isti broj klubova.
Srbija je u finalu protiv Mađarske potvrdila status vaterpolo velesile i šesti put osvojila titulu prvaka Evrope.
01.02.2026 12: 50
Najbolji teniser svih vremena Novak Đoković poražen je u finalu Australijan opena od prvog tenisera planete Karlosa Alkaraza, koji je slavio sa 3:1. Karlos je ovom pobedom ušao u istoriji, pošto je kompletirao "karijerni slem" i sada ima osvojena sva četiri prestižna Grend slem turnira, a ukupno je ovo mladom Špancu već sedmi osvojen GS u karijeri.
31.01.2026 19: 42
Ko se kladi na Srbina, može da zaradi i do 10 puta veću sumu nego na trijumf Alkaraza.
31.01.2026 16: 56
Španski teniser sve čini kako bi u nedelju izašao što spremniji na megdan Novaku Đokoviću u finalu Australijan opena.
30.01.2026 16: 46
"Gazeta delo Sport" prokomentarisala pobedu Novaka Đokovića nad njihovim Janikom Sinerom.
YouTube
pre 2h
YouTube
pre 18h
YouTube
pre 18h
pre 2 sata 15: 15
Srpska teniserka eliminisana u osmini finala turnira u Klužu.
pre 2 sata 14: 52
Španski trener ističe da bi Nemac slavio protiv srpskog tenisera u borbi za titulu na prvom Grend slemu u sezoni.
pre 6 sati 10: 40
Srpski teniser je u prvom GS sezone, Australijan openu, stigao do finala, gde ga je pobedio Karlos Alkaraz, ali je i pored toga pokazao da može da se nosi sa najboljim mladim igračima sveta.
pre 21 sat 20: 00
Greg Rusedski smatra da će ga Grend slem u Parizu prilično istrošiti, pa je bolje da ne njemu ne učestvuje.
Ostavite komentar