pre 7 minuta 16: 32
Rašford u Arsenalu? Arteta traži napadačke opcije
Arsenal bi mogao da pokrene senzacionalno dovođenje Markusa Rašforda, dok Mikel Arteta želi da preispita svoje napadačke opcije ovog leta.
Tanjug/AP Photo/Thanassis Stavrakis
Novak Đoković sve češće govori bez zadrške o stvarima iz sveta tenisa, koje su do sada izgledale kao "zabranjene" teme. Više nema uobičajene diplomatske rečenice, već je priča direktna i iskrena.
Posle uspeha u Atini gde je osvojio svoj 101. trofej u profesionalnoj karijeri, najbolji srpski teniser gostovao je u emisiji poznatog britanskog novinara Pirsa Morgana na njegovom Jutjub kanalu.
Zanimljivo je da je upravo Morgan pre nekoliko godina oštro kritikovao Đokovića, samo zbog toga što nije želeo da se vakciniše. Tada je pomenuti novinar srpskog asa nazvao "varalicom".
Jedna od tema razgovora bila je i afera vezana za doping Janika Sinera.
"Taj doping slučaj će mu verovatno dugo biti senka u karijeri, kao što je meni svojevremeno pratila afera oko vakcine kao oblak", rekao je Novak.
Podsetimo, Siner je prošle godine bio pozitivan na klostebol, zabranjenu supstancu za koju je tvrdio da je u njegov organizam dospela slučajno, tokom tretmana masaže.
Zbog toga je suspendovan na tri meseca i tek se vratio na teren na Mastersu u Rimu. Đoković je među onima koji su najglasnije ukazivali na nelogičnosti u načinu na koji je slučaj vođen.
"Najveći problem je što ne postoje jasna i dosledna pravila. Imate igrače koji mesecima, pa i godinu dana čekaju da se njihovi slučajevi reše. Sve to stvara utisak netransparentnosti i neravnopravnosti. Mnogi smatraju da ishod zavisi od toga koliko ste poznati i kakav tim imate iza sebe", rekao je tada Novak.
Fudbalski i politički projekat Viktora Orbana u Mađarskoj, dug 16 godina, počinje da se raspada nakon njegovog izbornog poraza, ostavljajući iza sebe snažno državno finansiran sistem sa brojnim kontroverzama i neostvarenim ciljevima.
Fudbal se gledao ranije, gledaće se i kasnije. Medijska industrija sada samo intenzivnije monetizuje sadržaje u kojima vidi najveću vrednost.
Kada je David Beckham 2007. potpisao ugovor s LA Galaxyjem, malo ko je obraćao pažnju na jednu klauzulu zakopanu u pravnom dokumentu.
Doping je u sportu decenijama imao jasan poslovni status. Bio je reputacioni rizik, pravni problem, PR katastrofa i razlog zbog kojeg se ruše karijere, brišu rekordi i oduzimaju medalje. Sada prvi put ima i berzanski tiker. To je najvažnija promena u priči o Enhanced Gamesu.
Argentinski fudbaler odbio je neverovatan saudijski ugovor kako bi prešao u Inter Miami, međutim nakon nedavnih ugovora o plati i sponzorstvima ipak je zakoračio u status milijardera.
14.05.2026 13: 00
Nedavno je Novak Đoković imao zanimljivu izjavu o stilu igre Karlosa Alkaraza, za kojeg je istakao kako je "pokupio" sve najbolje od velike trojke - Rodžera Federera, Janika Sinera i njega samog.
06.05.2026 21: 45
Janik Siner je prethodnog vikenda osvojio Masters u Madridu i tako uvećao prednost na ATP rang listi u odnosu na drugoplasiranog Karlosa Alkaraza.
04.05.2026 09: 26
Novi šampion Mastersa u Madridu svestan koliko mora još da radi da bi jednog dana dostigao Novaka. Možda...
03.05.2026 20: 28
Nakon puna dva meseca...
pre 29 minuta 16: 10
Italijan nastavlja takmičenje na Rolan Garosu.
pre 1 sat 15: 22
Ruska teniserka drugi put u karijeri izborila plasman među osam najboljih na Grend slem turnirima.
pre 4 sata 12: 20
Legendarni španski teniser dobro pamti nastup u spotu "Gypsy".
pre 19 sati 21: 01
Legendarni Španac izabrao deset najboljih sportista svih vremena, na kojem se nalazi i Novak.
Ostavite komentar