ATP

Izvor: Tanjug

22.05.2023 21:28
Međedović juri glavni žreb Rolan Garosa: Preskočena prva prepreka u kvalifikacijama MN Press

Srpski teniser Hamad Međedović plasirao se u drugo kolo kvalifikacija za Rolan Garos, pošto je danas u prvom kolu kvalifikacija savladao Rusa Ivana Gakova 2:6, 7:6 (7:5), 6:4.

Meč je trajao dva sata i 20 minuta. Ruski teniser je dobio prvi set rezultatom 6:2. U drugom setu viđena je velika borba, a igralo se gem za gem. Međedović je u 12. gemu pri vođstvu od 6:5 imao tri set lopte, ali je Gakov uspeo da izjednači na 6:6.

Srpski teniser je drugi set dobio u taj-brejku rezultatom 7:5. Međedović je u trećem setu poveo 3:1, a onda je održavao prednost od dva gema i zasluženo je stigao do pobede.

Srpski teniser će u drugom kolu kvalifikacija za Rolan Garos igrati protiv Argentinca Huana Manuela Čerundola. Rolan Garos počinje 28. maja.