pre 13 minuta 16: 01
Karlo Anćeloti zna problem Italijana: Izgubili smo tempo i defanzivce
Anćeloti je rekorder među trenerima sa pet trofeja Lige šampiona i jedini je trener koji je predvodio ekipe u šest finala tog takmičenja.
Profimedia
Nije uspeo da se snađe Miomir Kecmanović u prvom kolu US Opena, pošto mu je Žoao Fonseka naneo poraz rezultatom 7:6(3), 7:6(5), 6:3.
Naš reprezentativac nije imao odgovor na neumoljiv servis brazilskog "vunderkinda", koji je igrao izuzetno na otvaranju poslednjeg grend slema u sezoni. Kecmanović se zadržao skoro dva i po sata na tvrdoj podlozi "Flašing Medouz" kompleksa u Njujorku, a poraz od 45. na ATP rang listi došao je preko dva taj-brejka.
Najviše će srpski teniser žaliti za drugim setom gde je imao jedinu priliku da se "upiše" na ovaj turnir. Nakon što je vratio brejk na samom startu, u završnici je stigao do brejk, a ujedno i set, lopte. Pošto je nije iskoristio, Fonseka je preokrenuo i osigurao taj-brejk u kom je vezao pet poena uzastopce i tako najavio početak kraja za Kecmanovića na ovom turniru.
Treći set bio je bez ikakve neizvesnosti, jer je 19-godišnji takmičar vezao dva brejka za potvrdu pobede. Brazilac će u drugom kolu igrati protiv Čeha Tomasa Mahača koji je u tri seta slavio protiv Italijana Luke Nardija.
Caleb Williams još nije ni blizu kraja NFL karijere, a već slaže investicioni portfelj.
Osim toga, otkrijte kako je politika ranije uticala na fudbal.
Dok svet ponovo razmatra sportski povratak Rusije, stanje u ukrajinskom fudbalu i dalje deluje kao podsetnik na to koliko je rat promenio samu definiciju profesionalnog sporta.
Rat na Bliskom istoku više nije samo bezbednosna i energetska priča. Za evropski fudbal on postaje stres-test poslovnog modela koji se godinama oslanjao na kapital, sponzorstva i politički uticaj iz Zaliva.
Predsednik Federalne komisije za komunikacije (FCC), Brendan Carr, predložio je da televizijske mreže imaju dozvolu da kolektivno pregovaraju sa sportskim ligama - kao način smanjenja troškova programa.
20.03.2026 07: 40
Podsećanja radi, Kecmanović je prošle godine u Majamiju stigao do drugog kola, što znači da je ovog puta ostvario slabiji rezultat u odnosu na prethodno izdanje turnira.
19.03.2026 12: 00
Srpski teniser zna kada bi trebalo, ne i da li će zaista danas startovati na američkom Mastersu.
02.03.2026 08: 45
Od ostalih srpskih predstavnika, Laslo Đere trenutno zauzima 206. mesto, Hamad Međedović je 110, dok je Dušan Lajović na 120. poziciji ATP liste.
26.02.2026 10: 39
Srpski teniser Miomir Kecmanović je tokom noći između srede i četvrtka po prvi put u karijeri upisao trijumf nad teniserom koji se nalazi među pet najboljih na ATP rang listi.
pre 30 minuta 15: 45
Njegov protivnik biće Italijan Flavio Koboli, koji je u četvrtfinalu pobedio češkog tenisera Vita Koprivu 6:3, 6:2.
pre 1 sat 14: 40
Rubljov je do polufinala stigao pobedama nad Marijanom Navoneom, Lorencom Sonegom i Tomasom Mahačem, pokazujući stabilnost i iskustvo u završnici turnira.
pre 3 sata 12: 55
Hamad je u četvrtfinalnom duelu savladao Nuna Boržesa iz Portugalije bez izgubljenog seta – 2:0 (7:6, 6:2).
pre 4 sata 11: 30
Novak Đoković, inače ubrzano radi na oporavku od povrede ramena, dok se priprema za novi pokušaj osvajanja Grend slem titule.
Ostavite komentar